מרצ פנתה ליועמ"ש בבקשה לפתוח בחקירה נגד אלקין

הפנייה נעשתה בעקבות הפרסום כי יו"ר הקואליציה העביר מידע למתנחלים שהתארגנו להתנגד לפעולות צה"ל. "מסכן את חייהם של לובשי המדים"

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אופיר בר-זהר

מפלגת מרצ פנתה היום (ראשון) ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה לפתוח בחקירה נגד יו"ר הקואליציה זאב אלקין, בחשד כי העביר מידע למתנחלים אשר התארגנו על מנת להתנגד לפעולות צה"ל. מחומר החקירה של המשטרה והשב"כ עולה כי אלקין (ליכוד) הוא אחד מהמקורות שהעבירו מידע ל"חמ"ל מאחזים", שנגד חמישה מחבריו הוגשו היום כתבי אישום באשמת איסוף מידע סודי על כוחות צה"ל.

מזכ"ל המפלגה דרור מורג פנה ליועמ"ש בשם מרצ. "מעשיו של אלקין מהווים עבירה חמורה על החוק, פגיעה בשלטון החוק וסיוע לגורמים עבריינים", כותב מורג. לדבריו, "אלקין בחר להעביר את המידע ביודעו כי המידע נועד לסכל את החלטות המדינה ובית המשפט ולמנוע פינויים של מאחזים בלתי חוקיים, תוך שימוש בכוח כנגד החיילים והשוטרים שנשלחו לבצע את המשימה".

מורג מוסיף כי "בנוסף, בחר ח"כ אלקין לשתף פעולה עם גורמים עבריינים האחראים לסדרה של פעולות תג מחיר נגד אזרחים, חיילים ופלסטינים ועל רקע זאת סביר כי ידע שבמעשיו הוא מסכן את חייהם של לובשי המדים". עוד מציין מורג כי "מעשיו של אלקין חמורים שבעתיים על רקע המציאות העגומה שבה פעולות אלימות מצד פעילי ימין הפכו דבר שבשגרה והאיומים על הדמוקרטיה ושלטון החוק הולכים וגוברים".

יו"ר הקואליציה זאב אלקיןצילום: מיכל פתאל

מזכ"ל שלום עכשיו אמר כי "שיתוף הפעולה של אלקין עם גורמי ימין קיצוני מסוכן יותר מהשתתפות חברי כנסת במשט המרמרה".

בסביבתו של אלקין אמרו כי "אלקין רצה להפריך את השמועה שבאותו הלילה ולהרגיע את ציבור המתנחלים ואמר להם כי ההסכם עם רמת גלעד קיים ללא שינוי ולפיכך השמועות חסרות בסיס".

בכתב האישום החמור שהגישה הבוקר פרקליטות מחוז ירושלים לבית המשפט המחוזי נגד חמישה פעילי ימין, נכללו סעיפים של הפרת תקנות ההגנה לשעת חירום באיסוף מידע בעל ערך צבאי על תנועת כוחות צה"ל בגדה, קשירת קשר להתפרעות בחטמ"ר אפרים ומניעת פינוי מצפה יצהר בליל ה-12 בדצמבר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ