אורי אריאל הודה: גם אני העברתי למתנחלים מידע על תנועות צה"ל

בישיבה של ועדת חוקה ביום ה' אמר הח"כ מהאיחוד הלאומי: "צריכים לעצור גם אותי"; היום פורסם ב"הארץ" שח"כ אלקין מסר מידע דומה ל"חמ"ל מאחזים"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ח"כ זאב אלקין לא לבד: אורי אריאל מהאיחוד הלאומי הודה כבר בישיבת ועדת חוקה ביום חמישי האחרון שהעביר מידע על תנועת כוחות צה"ל למתנחלים. בישיבה שעסקה באכיפת החוק בהתנחלויות אמר אריאל: "אם מי שמעביר מידע על כוחות צה"ל הוא מרגל, אז אני מרגל. יותר מפעם אחת העברתי מידע על תנועת הכוחות בחבל עזה, בצפון השומרון ואפילו בגבעת אסף. אם עצרו אחרים, צריכים גם לעצור אותי."

ח"כ יעקב כץ (כצל'ה) אמר בדיון, "אני קורא לכל תושבי המדינה אם אתה רואה רכב צבאי בדרכו להרוס בית תשלחו סמס לכל החברים על מנת למנוע הרס מאחזים. תעמידו אותי לדין. קחו את דברי ברצינות".

היום פנתה מרצ ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה לפתוח בחקירה נגד יו"ר הקואליציה זאב אלקין, בחשד כי העביר מידע למתנחלים אשר התארגנו על מנת להתנגד לפעולות צה"ל. מחומר החקירה של המשטרה והשב"כ עולה כי אלקין (ליכוד) הוא אחד מהמקורות שהעבירו מידע ל"חמ"ל מאחזים", שנגד חמישה מחבריו הוגשו היום כתבי אישום באשמת איסוף מידע סודי על כוחות צה"ל.

מזכ"ל המפלגה דרור מורג פנה ליועמ"ש בשם מרצ. "מעשיו של אלקין מהווים עבירה חמורה על החוק, פגיעה בשלטון החוק וסיוע לגורמים עבריינים", כותב מורג. לדבריו, "אלקין בחר להעביר את המידע ביודעו כי המידע נועד לסכל את החלטות המדינה ובית המשפט ולמנוע פינויים של מאחזים בלתי חוקיים, תוך שימוש בכוח כנגד החיילים והשוטרים שנשלחו לבצע את המשימה".

מורג מוסיף כי "בנוסף, בחר ח"כ אלקין לשתף פעולה עם גורמים עבריינים האחראים לסדרה של פעולות תג מחיר נגד אזרחים, חיילים ופלסטינים ועל רקע זאת סביר כי ידע שבמעשיו הוא מסכן את חייהם של לובשי המדים". עוד מציין מורג כי "מעשיו של אלקין חמורים שבעתיים על רקע המציאות העגומה שבה פעולות אלימות מצד פעילי ימין הפכו דבר שבשגרה והאיומים על הדמוקרטיה ושלטון החוק הולכים וגוברים".

בתגובה ל"התנפלות על ח״כ זאב אלקין" כלשונו, אמר יו״ר מועצת יש״ע דני דיין כי "היא סילוף מוחלט של העובדות וגורמת עוול משווע ליו״ר הקואליציה".

לדברי דיין, "כשהחלו להגיע דיווחים שלמרות ההסכם שגיבשנו עם בני בגין, הצבא עומד להרוס את רמת גלעד, פניתי בעצמי למספר גורמים וביניהם לשכת ראש הממשלה, השרים בגין ויעלון, ח״כ אלקין והאלוף מזרחי כדי שיפעלו לעצור את המהלך המופקר.

"אלקין, כהרגלו, היה הזריז ביותר וחזר תוך זמן קצר עם מידע מן הדרג המדיני שרמת גלעד לא תהרס. אני עצמי הפצתי מידע זה בתפוצת נאט״ו כדי להרגיע את הרוחות. כך הגיע, כנראה, גם לאותו חמ״ל מדובר. גורמים אינטרסנטים שיש להם אג׳נדה נגד אלקין מעוותים את העובדות כדי לפגוע בו".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ