חבילות חשודות נמצאו באוטובוס שיועד להסיע ישראלים בבולגריה

זו הסיבה לבקשת ישראל מאירופה להגביר האבטחה סביב ישראלים - כך הותר לפרסום. עם זאת אמר קצין הביטחון של מש' התחבורה: "לא נמצא ממצא מחשיד"

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זוהר בלומנקרנץ

"לא נמצא ממצא מחשיד בחבילות שהגיעו באוטובוס מטורקיה שעבר את הגבול על מנת לאסוף ישראליים מסופיה שבבולגריה לאתר סקי", כך אמר הערב (ראשון) ל"הארץ" קצין הביטחון הראשי של משרד התחבורה, דני שנער. שנער התייחס לאירוע הביטחוני שבעטיו הוא פנה בסוף השבוע שעבר לגורמי ביטחון מקבילים באירופה, בבקשה לתגבר את האבטחה סביב אוטובוסים אשר מסיעים ישראליים לאתרי בילוי שונים כמו אתרי סקי ובתי מלון.

הערב הותר לפרסום, כי פנייתו של שנער לגורמי הביטחון התבצעה בעקבות התגלות תשע חבילות חשודות באוטובוס שהגיע מטורקיה, ויועד להסעת תיירים ישראלים לסופיה. נהג האוטובוס לא ידע להסביר את פשר החבילות. לדברי שנער, אגף הביטחון של משרד התחבורה ממשיך לעקוב בקפדנות אחרי סידורי האבטחה החדשים במדינות אירופה על אוטובסים המסיעים תיירים ישראליים משדות התעופה לאתרי סקי ובתי מלון, לנוכח חשש לפיגועי טרור. הוא הוסיף כי יתכן וישלח השבוע נציג מטעמו לבולגריה, על מנת לעמוד מקרוב על המתרחש.

שנער המשיך ואמר בתשובה "להארץ", כי "בניגוד לפרסומים אשר מקלים בעניין אני מדגיש שוב את חומרתו. כל הבקשות שלי לגבי הגברת הערנות תקפות. יחד עם זאת חשוב להדגיש, כי לא מדובר על כוונות או מידע שיש לגבי תכנון או ביצוע פיגוע חבלני כנגד מטוסים או שדות תעופה בחו"ל".

לדבריו "ביקשתי פורמלית לתגבר את האבטחה, מפני שאני מוטרד מהצטברותם של סימנים, והאירוע הביטחוני אשר נשאר תמוה. ביקשתי מגורמי הביטחון באירופה ללוות אוטובוסים של ישראלים ולבצע סריקות בעזרת כלבי גישוש", אמר.

בתוך כך נודע ל"הארץ", כי רשות האבטחה התעופתית של ארה"ב תספק ציוד מיוחד לישראל בכדי להתמודד עם איומי הטרור החדשים במסופי המטענים בנתב"ג. מדובר בציוד לזיהוי חומרי נפץ שיסייע ביישום הוראות אבטחה חדשות, שארה"ב דורשת במסופי המטענים בנתב"ג.

בעקבות ההסכמה על אספקת הציוד דחה שרות הביטחון הכללי את כניסתם לתוקף מתחילת החודש של נוהלי האבטחה החדשים, עד להגעתו של הציוד המיוחד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ