דיון סוער בכנסת: ח"כ אנסטסיה מיכאלי שפכה כוס מים על עמיתה ראלב מג'דלה

דיון בוועדת החינוך בעקבות הפרסום ב"הארץ" על מנהל בי"ס ערבי שלקח את תלמידיו למצעד זכויות אדם, הידרדר לחילופי דברים חריפים. צפו באירוע

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

חברת הכנסת אנסטסיה מיכאלי מסיעת ישראל ביתנו שפכה כוס מים על עמיתה ח"כ ראלב מג'דלה ממפלגת העבודה במהלך ויכוח שפרץ ביניהם בדיון טעון בוועדת החינוך של הכנסת. השניים התעמתו לאחר שח"כ דני דנון מהליכוד, קרא לפטר את מנהל בית ספר מהכפר ערערה שבמשולש, שלקח את תלמידיו למצעד זכויות האדם שנערך בתל אביב בחודש שעבר. הדיון נקבע בעקבות הפרסום ב"הארץ" על כך שמשרד החינוך נזף במנהל.

"אתם צועדים נגד המדינה", הפטירה ח"כ מיכאלי לעברו של מג'דלה, שענה לה: "את תשתקי" והוסיף כי "היא לא תשתיק אותי, כאן זה לא ישראל ביתנו. הנושא של הפשיזם לא יעצור כאן - אני מתכוון לקחת את הדיון הזה למסלולים נוספים שישמשו דוגמה למדינת ישראל... לא ניתן לפשיזם להשתלט על הבית". מיכאלי אמרה לו בתגובה: "זה חוסר כבוד למעמד האשה ולכנסת, אנחנו נברר את הדברים בוועדת האתיקה".

>> מיכאלי לא לבד: מכות, עשן וביצים בפרלמנטים בעולם. צפו

בשלב מסוים, כשנראה שח"כ מיכאלי יוצאת להירגע מחוץ לחדר הדיונים, היא מזגה כוס מים ושפכה אותה לעברו של ח"כ מג'דלה. לאחר מכן היא יצאה נסערת מהחדר.

מג'דלה פנה לאחר התקרית ליו"ר הוועדה, ח"כ אלכס מילר, חברה לסיעה, ואמר: "זה אומר הכל, אני בטוח שאתה לא תסכים להתנהגות פרועה ופשיסטית שכזו. אני אומר לך שאני לא מתרגש – זה צפוי, אנחנו נלך לוועדת האתיקה ונקרא לה לסדר". חברי הכנסת שנכחו בדיון ביקשו מהיו"ר מילר לגנות את המעשה ולפנות לוועדת האתיקה מטעם ועדת החינוך אך הוא סירב להתייחס לזה בסיכום הדיון.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

בעקבות האירוע נמסר משלכתה של ח"כ מיכאלי בשמה: "מצד אחד, מילותיו של ראלב מג'דלה שוות לי כקליפת השום, אך יחד עם זאת, תמו הזמנים שגבר יכול לקלל אישה בפומבי, להעליב אותה ולהתנהג באלימות. הזמנים השתנו. אני לא אתן לאף אדם, ח"כ מכובד ככל שיהיה, את הפריבילגיה לנהוג באלימות, בטח שלא במשכן הכנסת. אני ככלל, חושבת שמים הם כלי מצוין להתקרר. המים מבחינתו של ח"כ מג'דלה, היו מחיר זעום, כיוון שמעצר על אלימות נגד נשים, גדול בהרבה". מיכאלי, הגישה תלונה בועדת האתיקה של הכנסת.

יו"ר הכנסת ראובן ריבלין התייחס לאירוע והודיע כי יגיש תלונה נגד ח"כ מיכאלי לוועדת האתיקה. לדבריו, "שמעתי בצער רב, יחד עם חברי הנשיאות, על האירוע בוועדת החינוך. מדובר במעשה שפוגע בכנסת כולה ואסור לעבור על כך לסדר היום, ועל כן אגיש תלונה לוועדת האתיקה. נמתין למסקנות הוועדה ונמשיך לדון בעניין על כל השלכותיו".

ריבלין הוסיף כי "אנו מצויים באווירה שהבחירות ממשמשות ובאות, ואני מעריך שהדבר יוביל להתלקחות יצרים, ויהיו אי אלו חברי הכנסת שירצו להבליט את עצמם באמצעות תעלולים וגימיקים. מי שישלם את המחיר הם הכנסת והדמוקרטיה הישראלית".

מיכאלי תוקפת את זועבי בכנסת, ארכיוןצילום: תומר אפלבאום

  זו לא הפעם הראשונה בה חברת הכנסת מיכאלי מעורבת בעימות אלים עם ח"כ ערבי. ביוני 2010, כחודש אחרי אירוע המשט לעזה, נאמה מעל בימת הכנסת ח"כ חנין זועבי שהשתתפה במשט. חברי כנסת רבים שהביעו את זעמם על המעשה של זועבי, קיללו אותה בעת הנאום וקראו להדחתה מהכנסת. בין עשרות המתלהמים הגדילה לעשות ח"כ מיכאלי שדלקה אחר זועבי לדוכן הכנסת וניסתה להורידה משם בכוח תוך שהיא חוסמת את המיקרופון.

  בדיון נוסף בעניין, כמה שבועות מאוחר יותר פנתה ח"כ מיכאלי אל ח"כ זועבי, שלא נכחה במליאה באותה העת, ואמרה "גברת זועבי, אני לוקחת את הנאמנות שלך לאיראן ברצינות ומציעה לך לפנות לאחמדיניג'אד על מנת שיעניק לך דרכון דיפלומטי איראני ובינתיים תרשי לי לתת לך דרכון דיפלומטי איראני זמני שיועיל לך בכל נסיעות ההסתה שלך, כי את הדרכון הישראלי נשלול ממך עוד הערב". אז הניפה מיכאלי דרכון איראני עם תמונתה של ח"כ זועבי ששבה למליאה ואף ניגשה אליה והגישה לה את הצילום. בעקבות מעשה זה הוצאה מיכאלי מאולם המליאה.

  Read this article in English: WATCH: Israeli Knesset member throws cup of water on colleague at height of heated argument

  תגובות

  הזינו שם שיוצג באתר
  משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ