מיכאלי העלתה את סרטון שפיכת המים ליו-טיוב: "לימדתי את מג'אדלה לקח"

הח"כית שספגה גינויים חריפים, גם ממפלגתה, על שפיכת כוס המים על מג'אדלה לא מתחרטת: "המים מבחינתו היו מחיר זעום", כתבה בפייסבוק

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אופיר בר-זהר

ח"כ אנסטסיה מיכאלי (ישראל ביתנו) מסרבת להתנצל על האירוע שבו שפכה היום (שני) כוס מים על ח"כ ראלב מג'אדלה, והיא אף מתגאה במעשה, שזכה לגינויים רבים, גם מקרב מפלגתה. הערב העלתה מיכאלי את סרטון האירוע לאתר יוטיוב תחת הכותרת "אנסטסיה מיכאלי מגנה על נשים ומלמדת לקח את מג'אדלה".

בנוסף, כתבה מיכאלי בדף הפייסבוק שלה, המלא בהודעות התומכות במעשה, כי "מצד אחד, מלותיו של ראלב מג'אדלה שוות לי כקליפת השום, אך יחד עם זאת, תמו הזמנים שגבר יכול לקלל אשה בפומבי, להעליב אותה ולהתנהג באלימות. הזמנים השתנו. אני לא אתן לאף אדם, ח"כ מכובד ככל שיהיה, את הפריבילגיה לנהוג באלימות, בטח שלא במשכן הכנסת. אין כל קשר לנושא הדיון. אני ככלל חושבת שמים הם כלי מצוין להתקרר. המים מבחינתו של ח"כ מג'אדלה היו מחיר זעום, כיוון שמעצר על אלימות נגד נשים גדול בהרבה". עוד צוין כי "חברת הכנסת מיכאלי, הגישה תלונה בוועדת האתיקה של הכנסת".

בין הודעות התמיכה המופיעות בדף הפייסבוק של חברת הכנסת, שכבר היתה מעורבת בתקרית שכמעט וגלשה לאלימות עם ח"כ חנין זועבי, מכנה גולש את מג'אדלה "חזיר מזוהם" ואילו גולש אחר מציע לשפוך עליו מים מהברז כי "חבל על כל טיפה של מים מינרליים".

אנסטסיה מיכאלי שופכת מים על ראלב מג'דלה. מערוץ הכנסת וערוץ 7

עם זאת, הגינוי החריף שהוציאה היום סיעת ישראל ביתנו להתנהגותה של מיכאלי, עשוי ללמד על שיבוצה, או אי שיבוצה העתידי בשורות המפלגה. בישראל ביתנו לא נערכים פריימריז ומי שקובע את הרשימה הוא מנהיג המפלגה או ועדה מסדרת. המשמעות היא כי אהדת הפעילים אינה מספיקה ועל מנת להיבחר יש לקבל גם את אישור יו"ר המפלגה, אביגדור ליברמן. כזכור, בעבר החליט ליברמן שלא להכליל את ח"כ אסתרינה טרטמן ברשימת המפלגה לאחר שהתברר כי היא מסרה מידע לא נכון בנוגע להשכלתה האקדמית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ