ח"כ מיכאלי מתנצלת: "הדבר נעשה בסערת רגשות"

אחרי שאתמול עוד התגאתה כי "לימדה את מג'אדלה לקח", חברת הכנסת מישראל ביתנו מתקפלת ושולחת מכתב הבהרה ליו"ר ועדת האתיקה

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אופיר בר-זהר

ח"כ אנסטסיה מיכאלי מתנצלת על שפיכת כוס המים על ח"כ ראלב מג'אדלה בדיון בוועדת החינוך של הכנסת. אחרי שאתמול עוד התגאתה בפעולה, ואף העלתה סרטון המתעד את המקרה לפייסבוק, פרסמה הלילה (שלישי) ח"כ מיכאלי מכתב המיועד ליו"ר ועדת האתיקה של הכנסת. השניים התעמתו לאחר שח"כ דני דנון מהליכוד קרא לפטר את מנהל בית ספר מהכפר ערערה שבמשולש, שלקח את תלמידיו למצעד זכויות האדם שנערך בתל אביב בחודש שעבר.

"בהמשך למקרה שאירע היום בוועדת החינוך של הכנסת, הריני להביע את התנצלותי על עצם שפיכת המים לעבר חבר הכנסת ראלב מג'אדלה", כתבה מיכאלי. "הדבר נעשה מתוך סערת רגשות, ולא מתוך רצון לפגוע בכבוד הכנסת או בחבר הכנסת באופן אישי. ברור לכל שאין מקום להתנהגות מסוג זה במשכן מכובד כגון הכנסת או בכלל".

יו"ר הכנסת ראובן ריבלין התייחס אתמול לאירוע והודיע כי יגיש תלונה נגד ח"כ מיכאלי לוועדת האתיקה. לדבריו, "שמעתי בצער רב, יחד עם חברי הנשיאות, על האירוע בוועדת החינוך. מדובר במעשה שפוגע בכנסת כולה ואסור לעבור על כך לסדר היום, ועל כן אגיש תלונה לוועדת האתיקה. נמתין למסקנות הוועדה ונמשיך לדון בעניין על כל השלכותיו".

גם מפלגתה של מיכאלי, ישראל ביתנו, גינתה את מעשיה. סיעת ישראל ביתנו "דנה בישיבתה השבועית באירוע המצער שהתרחש היום בישיבת ועדת החינוך של הכנסת", נאמר בהודעה. "בישיבה הובהר לח״כ מיכאלי כי שום נסיבות אינן מצדיקות התנהגות מן הסוג הזה. סיעת ישראל ביתנו דורשת מכל חברי הבית, וקודם לכל מחבריה, לנהוג בצורה המכבדת את הכנסת ולהימנע מכל מעשה לא פרלמנטרי".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ