ח"כ טיבייב הניף שוט לעבר נתניהו, והורחק ליום אחד מהמליאה

הח"כ מקדימה הורחק בעקבות בקשת יו"ר הכנסת ריבלין להחמיר בענישה עם המבזים את כבוד הכנסת ו"מורידים את מעמדה בעיני הציבור"

יהונתן ליס
יהונתן ליס

ועדת האתיקה הרחיקה ליום אחד ממליאת הכנסת את ח"כ רוברט טיבייב (קדימה), לאחר ששלף שוט במהלך נאום שנשא אל מול פניו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו. התקרית אירעה במהלך דיון 40 חתימות (דיון שהאופוזיציה מזמנת ואליו ראש הממשלה מחויב להגיע ולהשיב על שאלות) שקיימה המליאה בשבוע שעבר בנוכחות נתניהו.

טיבייב הסתיר את השוט במקטורנו, עלה אל דוכן הנואמים וביקש את תשומת לבו של ראש הממשלה. אחר כך אמר לו, "אדוני ראש הממשלה, אתה משתמש בממשלה כשוט נגד אזרחים. אתה משתמש בכנסת כשוט נגד בתי משפט. אתה משתמש בוועדת הכלכלה כשוט נגד ערוץ 10. אתה משתמש בוועדת הקליטה כשוט נגד מיעוטים. לא נבחרת לתת את כל המכות לציבור, אבל אם כבר, תלך עד הסוף ותן מכות. ואני אתן לך מתנה - שוט אמיתי. תן את המכות לרביב דרוקר, תן את המכות לדורית ביניש, תן את המכות לוועדת טרכטנברג".

תקנון הכנסת אוסר באופן מפורש הצגת חפצים במליאת הכנסת. חה"כ טיבייב הופיע בפני ועדת האתיקה, ומסר כי לא התכוון לאיים על ראש הממשלה, אלא להמחיש את דבריו שלפיהם ראש הממשלה, במדיניותו, מכה את הציבור.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

ח"כ רוברט טיבייב במליאת הכנסתצילום: תומר אפלבאום

יו"ר הכנסת, רובי ריבלין, שהגיש את הקובלנה נגד טיבייב לוועדת האתיקה אמר לחבריה כי בתקופה האחרונה רבו המקרים מהסוג הזה, דבר אשר פוגע בכבודה של הכנסת ומוריד את מעמדה בעיני הציבור, ולפיכך בקשתו היתה שהוועדה תנקוט בצעדים מרתיעים שיביאו לעקירת התופעה מהשורש.

חברי הועדה נעתרו לפנייתו של ריבלין והחליטו להרחיקו ליום אחד ממליאת הכנסת - ביום שני הקרוב. "הוועדה מבקשת להביא לידיעתם של חברי הכנסת כי היא תראה בחומרה מקרים נוספים של הצגת חפצים במליאת הכנסת, ותטיל סנקציות חמורות אף יותר במקרים דומים שיובאו בפניה בעתיד", נמסר בהודעת הוועדה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ