תאילנד: מצוד אחר חבר החוליה שתכננה לפגוע בישראלים

מקור ביטחוני: האירוע עדיין בעיצומו, קוראים לישראלים לא להגיע לבנגקוק; אחד החשודים, בעל דרכון שוודי, נעצר זמן קצר לפני שניסה להימלט מהמדינה

ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד

שירותי המודיעין של תאילנד מנהלים מצוד אחר פעיל חיזבאללה הנמנה על חוליה של הארגון שמתכננת לבצע פיגוע נגד יעדים ישראלים ויהודים בבנגקוק. המטה ללוחמה בטרור קורא לישראלים לא להגיע לבירת תאילנד.

המקור הביטחוני ציין כי כוחות הביטחון התאילנדים פועלים בצורה נמרצת כדי לסכל את הפיגוע שהיה אמור להתבצע לקראת יום השנה לחיסולו של קצין המבצעים של החיזבאללה עימאד מורניה ב-12 בפברואר.

למרות המעצר של אחד מחברי החוליה ביום שישי עדיין לא הוכרז על סיכול הפיגוע. "מדובר באירוע שעדיין נמצא בעיצומו", אמר המקור הביטחוני. "עדיין מתקיים מרדף אחרי חשודים נוספים והמשמעות היא שהאיום עדיין קיים ושאזהרת המסע עדיין בתוקף. אנחנו קוראים לישראלים לממש את ההנחיות ולא להגיע לבנגקוק".

תיירים בבנגקוקצילום: רויטרס

חקירתו של חבר החוליה שנעצר נמשכת באינטנסיביות רבה כדי לנסות ולחלץ ממנו את מיקום אמצעי הלחימה ומידע שעשוי להוביל ליתר חברי החוליה. על פי דיווחים בתאילנד, בחקירתו של פעיל החיזבאללה הוא הודה כי החוליה התכוונה לבצע פיגוע נגד מטרות ישראליות. "שירותי הביטחון התאילנדים הציבו אבטחה כבדה מול כל היעדים הפוטנציאליים", אמר המקור הביטחוני.

התקשורת בתאילנד דיווחה כי ישראל העבירה ב-22 בדצמבר את המידע הראשוני למודיעין התאילנדי והתריעה כי שלושה פעילי חיזבאללה יגיעו למדינה לצורך ביצוע פיגועים. ב-8 בינואר הועבר מידע נוסף מישראל לפיו הפיגועים יתבצעו במהלך סוף השבוע הזה. במקביל, גם האמריקאים עדכנו את התאילנדים לפני חג המולד, כי קיבלו מידע מישראל לפיו יש כוונה לבצע פיגוע נגד יעדים מערביים ואמריקאים בבנגקוק.

חברי החוליה הם אזרחים לבנונים שמחזיקים גם בדרכונים שוודיים וביקרו בתאילנד כמה פעמים בחודשים האחרונים. המידע המודיעיני שהיה בידי שירותי הביטחון התאילנדים הוביל אותם ביום שישי לדירת מסתור בה שהו חברי החוליה, סמוך לרחוב הקוואסן, שמהווה מוקד משיכה לתיירים ישראלים.

כוחות הביטחון פשטו על הדירה אולם אנשי החיזבאללה הצליחו להימלט. במרדף שהתנהל נעצר אחד מאנשי החוליה, אדריס חוסיין, אזרח לבנוני בן 48 שמחזיק גם באזרחות שוודית, בנמל התעופה הבינלאומי של בנגקוק, כמה דקות לפני שניסה לעלות על טיסה מחוץ למדינה.

בעקבות המעצר פרסמו ישראל, ארה"ב ועוד 9 מדינות מערביות אזהרות מסע שבהן קראו לאזרחיהן לא להגיע לבנגקוק עד הודעה חדשה. המטה ללוחמה בטרור הודיע כי בבנגקוק קיימת "סכנה חמורה של אפשרות פיגוע נגד מטיילים ישראלים בטווח הזמן המיידי".

המטה ללוחמה בטרור קורא למטיילים ישראלים שכבר נמצאים בבנגקוק להימנע מלהגיע לאתרים המוכרים כמזוהים עם ישראלים בעיר. עוד נמסר כי יש לגלות עירנות לחפצים חשודים, להימנע מקבלת חבילות מזרים ולהיות קשובים להנחיות גורמי הביטחון המקומיים. במהלך סוף השבוע היתה שגרירות ישראל סגורה ועדיין לא ברור האם תיפתח ביום שני.

המקור הביטחוני הוסיף כי החיזבאללה פועל בכמה מדינות נוספות בעולם כדי להוציא לפועל פיגוע נגד יעדים ישראלים ויהודים. "ההתרעות הללו הן ברמה נמוכה יותר אולם יש איום לפיגועים גם במספר לא קטן של מדינות אחרות", אמר המקור הביטחוני.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ