צה"ל: הפרסום על הגבלת נסיעות החיילים לא נכון

דובר צה"ל, תת אלוף מרדכי: המעבר לכרטיסים חכמים נועד להפחית את התשלום לחברות האוטובוסים, אולם החיילים ימשיכו לנסוע כבעבר

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אופיר בר-זהר

דובר צה"ל, תת אלוף יואב (פולי) מרדכי, הכחיש היום (ראשון) את הפרסומים בדבר הכוונה להגביל את נסיעות החיילים בתחבורה הציבורית. לדבריו מטרת המהלך שנבחן היא הפחתת התשלום לחברות האוטובוסים, אולם מעולם לא הייתה כל כוונה לפגוע בנסיעות החיילים.

"אני רוצה להרגיע את כולם כי הפרסומים בנוגע להגבלת נסיעות חיילים באוטובוסים אינם נכונים", אמר מרדכי. "חיילים במדים ימשיכו לנסוע באופן חופשי באוטובוסים וללא הגבלה. בצה"ל בודקים אפשרות לחלק כרטיסים חכמים לחיילים אשר יציגו אותם בכל נסיעה בכדי שיהיה אפשר לעקוב אחרי הנסיעות. המטרה שנבחנת היא שנפסיק לשלם כסף באופן גלובלי לחברות האוטובוסים ונשלם רק בעבור הנסיעות המבוצעות בפועל על ידי החיילים. מדובר בחיסכון והחיילים לא יפגעו כלל וימשיכו בנסיעות כפי שהיה עד כה", אמר.

הפרסום היום באתר ווי-נט בנוגע לנסיעות החיילים גרר תגובות נזעמות במערכת הפוליטית. יו"ר ועדת חוץ וביטחון ח"כ שאול מופז אמר כי "מדינת ישראל מפקירה את חיילי וחיילות צה״ל בשולי הדרך."מדובר בהפקרה שעוד תעלה לנו בחי אדם", אמר מופז והוסיף: "ההצעה השערורייתית הזו מעודדת נסיעה בטרמפים. זה יוביל לאסון. החיסכון בתקציבים עוד יגבה חלילה מחיר בחיי אדם".

חיילים בקווי אוטובוס לבאר שבע בתחנת ארלוזורוב תל אביב צילום: מוטי מילרוד

ח"כ יואל הגדיל ועשה, והחל בהחתמת חברי כנסת מכל סיעות הבית על עצומה שתכליתה התנגדות לצעדים האחרונים בהם נוקט צה"ל, בניסיון לגבש רוב של לפחות 61 ח"כ שיבלמו את המהלך. ח"כ מירי רגב מקדימה הגיבה אף היא לדברים, ואמרה כי "זו שערורייה שהצבא לא דואג לצרכיו המלאים של החיילים בכל הקשור לנסיעות בתחבורה הציבורית".

כאמור, הפרסום המוקדם הוכחש בידי דובר צה"ל, שאמר שהנסיעות לא ייפגעו וכי לא היתה מעולם כוונה לפגוע בהן.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ