יהונתן ליס
יהונתן ליס

ישיבת ועדת חוץ וביטחון של הכנסת פוצצה היום (שני) בשל עימות חריף בין יו"ר הוועדה, ח"כ שאול מופז מקדימה, לראש הממשלה בנימין נתניהו. מופז הפסיק את הדיון לאחר שקיבל מידע לפיו לשכת ראש הממשלה תדרכה עיתונאים בציטוטים כוזבים לפיהם טען כי הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, שיקר בדיון על תקציב הביטחון.

מופז הטיח בנתניהו: "עשיתם דבר רע בתקשורת, לא יעלה על הדעת שיועצי התקשורת שלך ישרבבו אמירה כל כך רעה ולא נכונה של יו"ר הוועדה שבעצמו היה רמטכ"ל בעבר על הרמטכ"ל המכהן. לאן הגעתם?".

מופז התייחס בין היתר לטענות לפיהן אמר לנתניהו במהלך הדיון כי "אני מתקומם נגד הטענה שהרמטכ"ל לא דיווח אמת". לפי דיווח זה מופז השיב לנתניהו: "או שהרמטכ"ל לא דיווח לכם אמת, או שאין לכם שליטה ובקרה על תקציב הביטחון".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

מופז ונתניהו בוועדת חוץ וביטחון, בינוארצילום: אמיל סלמן

אדם שנכח בחדר הוועדה בעת האירוע סיפר כי מופז נעמד מעל לנתניהו והטיח בו את האשמותיו. נתניהו אמר בשלב זה למופז כי הוא "מאבד עשתונות מהר. לא אני הנחיתי להוציא את ההודעה". מופז הנסער ענה לו: "אני לא מוכן להמשיך את הישיבה", והדיון פוצץ.

בתום הדיון כינס מופז מסיבת עיתונאים ותקף את נתניהו באורח חסר תקדים: "ראש הממשלה הזה הוא שקרן. מה שעשה היום בוועדה - שום ראש ממשלה לא הרשה לעצמו לעשות. להוציא את דובריו החוצה ולהגיד שאני טענתי שהוא שיקר בנושא תקציב הביטחון זה מעשה נבלה שאסור שראש ממשלה יגיע אליו. הוא משקר בתחום הכלכלי, הוא משקר לצעירי ישראל ובתחום המדיני. מהיום הוא גם משקר בנושאים הרגישים ביותר של מערכות הביטחון. שידעו אזרחי ישראל שיש להם ראש ממשלה שקרן, שבנימין נתניהו משקר ושאת השקר הזה הוא לא יוכל לשנות".

Read this article in English: Netanyahu: Current Iran sanctions won't curb its nuclear program

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ