גילי כהן
גילי כהן

כוח צה"ל מגדוד תעוז של המשטרה הצבאית עצר היום (שני) במעבר סאלם סמוך לג'נין שני פלסטינים כשברשותם 10 מטעני צינור, אקדח מאולתר וכמאה כדורים בקוטר 5.56 מ"מ. מדובר באותו מעבר בו תפסו כוחות הביטחון לפני כשבוע פלסטיני שברשותו 11 מטעני צינור.

מחקירת כוחות הביטחון את האירוע הקודם עלה כי כלי הנשק שנתפסו יועדו לשם ביצוע פיגוע בבית המשפט הצבאי הממוקם בסמוך למעבר. הישנותו של המקרה באותו מקום ובתוך פרק זמן קצר מחזקת את ההערכה כי כוונתם של 2 הצעירים שנתפסו היום היתה זהה.

שני הפלסטינים, כבני 20, הגיעו בשעות הבוקר המאוחרות מכיוון ג'נין למעבר סאלם כשהם נושאים בידיהם שתי שקיות. הדבר עורר את חשדו של דניאל חומשקו, חייל שנכח במעבר גם באירוע הקודם, עובדה שהביאה אותו לערוך לשניים בדיקה מקיפה יותר.

"זה בערך אותו הדבר כמו שבוע שעבר. הם באו שניהם לגדר והייתי במרחק שלושה מטרים מהם. אנחנו בעירנות מוגברת, והבנו שהם יכולים להיות חשודים בגלל השקיות" אמר החייל.

מפקד גדוד תעוז, סא"ל ארז רבן, ציין כי "מבחינת חומרי הנפץ מדובר בסדר גודל זהה (לאירוע הקודם, ג.כ). יש כאן רצון להיכנס אל תוך בית המשפט. העירנות שלנו מוגברת תמיד ומאז האירוע הקודם אנחנו אפילו יותר עירניים. לא היו התרעות לא באירוע הזה ולא באירוע הקודם", אמר.


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ