ח"כ טיבי הורחק לשבוע בגלל ה"חמשיר על אנסטסיה"

ועדת האתיקה הרחיקה את חבר הכנסת בעקבות נאום "האינסטלציה" בו הקניט את עמיתתו שהורחקה אף היא לחודש ימים. ח"כ מיכאלי: הוא יצא בזול

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ועדת האתיקה של הכנסת הרחיקה היום (שלישי) את ח"כ אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל) מדיונים במליאה ומישיבות הוועדות למשך שבוע. זאת, בעקבות תלונה שהגישה חברת הכנסת אנסטסיה מיכאלי (ישראל ביתנו) בעקבות נאום פיוטי ועוקצני שנשא, לאחר שהיא שפכה כוס מים לעבר ח"כ ראלב מג'דלה (עבודה) בשבוע שעבר. למרות הרחקתו מהדיונים במליאה יוכל טיבי להשתתף בהצבעות השונות.

טיבי אמר בתגובה כי "ועדת האתיקה היא נטולת ערבים וחלק מחבריה מתיחסים אלי כאל אויב, ולכן החלטותיה נגועות בדעות קדומות. יכול להיות שלוועדה נדפקה האינסטלציה והיא נתקפה באמוק ללא כוס?", אמר טיבי.

ח"כ מיכאלי מסרה בתגובה לעונש: "ועדת האתיקה הסבירה את חומרת מילותיו של ח"כ טיבי טוב מכל טיעון אחר. כולנו תקווה שילדי ישראל לא ילמדו את שפתו הגסה של טיבי. אנו בטוחים שטיבי מרגיש שיצא בזול, משום שגם הציבור וגם עמיתיי חברי הכנסת, רואים חומרה מיוחדת בדברי העלבון בעלי הקונוטציות המיניות, המשפילות והשוביניסטיות".

הפרשה החלה לאחר שחברת הכנסת מיכאלי שפכה כוס מים על חבר הכנסת מג'אדלה במהלך דיון שפרץ ביניהם בוועדת החינוך של הכנסת. השניים התעמתו לאחר שח"כ דני דנון מהליכוד, קרא לפטר את מנהל בית ספר מהכפר ערערה שבמשולש, שלקח את תלמידיו למצעד זכויות האדם שנערך בתל אביב בחודש שעבר. הדיון נקבע בעקבות הפרסום ב"הארץ" על כך שמשרד החינוך נזף במנהל.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב כתבות "הארץ" לפייסבוק שלכם

"אתם צועדים נגד המדינה", הפטירה ח"כ מיכאלי לעברו של מג'דלה, שענה לה: "את תשתקי" והוסיף כי "היא לא תשתיק אותי, כאן זה לא ישראל ביתנו. הנושא של הפשיזם לא יעצור כאן - אני מתכוון לקחת את הדיון הזה למסלולים נוספים שישמשו דוגמה למדינת ישראל... לא ניתן לפשיזם להשתלט על הבית". מיכאלי אמרה לו בתגובה: "זה חוסר כבוד למעמד האשה ולכנסת, אנחנו נברר את הדברים בוועדת האתיקה".

בשלב מסוים, כשנראה שח"כ מיכאלי יוצאת להירגע מחוץ לחדר הדיונים, היא מזגה כוס מים ושפכה אותה לעברו של ח"כ מג'דלה. לאחר מכן היא יצאה נסערת מהחדר.

בעקבות התקרית, הרחיקה ועדת האתיקה של הכנסת את מיכאלי מישיבות מליאת הכנסת ודיוני ועדות הכנסת לתקופה של חודש.

נאום "האינסטלציה" של טיבי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ