מופז לא מרשה ליועצי רה"מ להיכנס לישיבות הוועדה

יו"ר ועדת חוץ וביטחון, הזועם על סילוף דבריו על ידי יועצי התקשורת של נתניהו, החליט לאסור עליהם להשתתף בדיונים "עד שתיערך בדיקה יסודית"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

נמשך העימות בין ח"כ שאול מופז (קדימה) וראש הממשלה בנימין נתניהו. הבוקר (שלישי) הנחה מופז את מנהל ועדת החוץ והביטחון שהוא עומד בראשותה, שלא לאפשר יותר לדובריו של ראש הממשלה להיכנס לישיבות הוועדה עד שתיערך בדיקה יסודית של אירועי האתמול, ויופקו הלקחים הדרושים.

העימות החריף בין מופז ונתניהו פרץ אתמול בעקבות מידע שקיבל מופז שלפיו לשכת ראש הממשלה העבירה לעיתונאים ציטוטים כוזבים שלו. בזמן הדיון בוועדת חוץ וביטחון בו נכחו נתניהו ומופז, אמרו אנשיו של נתניהו לעיתונאים שמופז אמר כי הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, שיקר בדיון על תקציב הביטחון.

היועץ המשפטי לכנסת, אייל ינון, הבהיר אתמול כי על פי פרוטוקול הדיון, היו"ר מופז אכן לא אמר את הדברים שיוחסו לו, במישרין או בעקיפין. במכתב ששלח ינון לעוזרת ראש הממשלה לקשר עם הכנסת ולעוזר הרמטכ"ל, נכתב שאינו יכול להעביר את הפרוטוקול של הדיון לידי איש כיוון שהוא חסוי.

אתמול הבהירו בלשכת ראש הממשלה כי הם עומדים מאחורי הדברים, ודרשו ממופז לפרסם את פרוטוקול הדיון המדוייק. השר לאיכות הסביבה גלעד ארדן הגן היום על נתניהו בראיון לגלי צה"ל, וכינה את המתקפה של מופז עליו "בושה". בליכוד טענו אתמול כי מופז מנסה להתבלט לקראת הבחירות הפנימיות בקדימה.

"שידעו אזרחי ישראל שיש להם ראש ממשלה שקרן"

במהלך הדיון בוועדת חוץ וביטחון עודכן מופז בנעשה בחוץ והטיח בנתניהו: "עשיתם דבר רע בתקשורת, לא יעלה על הדעת שיועצי התקשורת שלך ישרבבו אמירה כל כך רעה ולא נכונה של יו"ר הוועדה שבעצמו היה רמטכ"ל בעבר על הרמטכ"ל המכהן. לאן הגעתם?". נתניהו השיב כי מופז "מאבד עשתונות מהר. לא אני הנחיתי להוציא את ההודעה". מופז הנסער ענה לו: "אני לא מוכן להמשיך את הישיבה", והדיון נפסק.

לאחר מכן כינס מופז מסיבת עיתונאים ותקף את נתניהו באורח חסר תקדים: "ראש הממשלה הזה הוא שקרן. מה שעשה היום בוועדה - שום ראש ממשלה לא הרשה לעצמו לעשות. להוציא את דובריו החוצה ולהגיד שאני טענתי שהוא שיקר בנושא תקציב הביטחון זה מעשה נבלה שאסור שראש ממשלה יגיע אליו.

"הוא משקר בתחום הכלכלי, הוא משקר לצעירי ישראל ובתחום המדיני. מהיום הוא גם משקר בנושאים הרגישים ביותר של מערכות הביטחון. שידעו אזרחי ישראל שיש להם ראש ממשלה שקרן, שבנימין נתניהו משקר ושאת השקר הזה הוא לא יוכל לשנות".

נתניהו ומופזצילום: תומר אפלבאום

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ