טיבי על הרחקתו מהכנסת: "בז לכם ולהחלטתכם"

חבר הכנסת זעם על החלטת ועדת האתיקה להרחיקו לשבוע מהמליאה. יו"ר הישיבה ח"כ וקנין גירש אותו: "תלך בחוץ, אתה לא מתאים לנו בכלל"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

חבר הכנסת אחמד טיבי הגיב הערב (שלישי) בכנסת על ה בגלל נאומו על חברת הכנסת אנסטסיה מיכאלי וקרא בערבית מעל דוכן המליאה" אני בז לכם ולהחלטתכם".

טיבי התעמת עם יו"ר הישיבה, חבר הכנסת יצחק וקנין מש"ס, המכהן גם כיו"ר ועדת האתיקה שהחליטה הבוקר על הרחקתו של טיבי. בשיאו של העימות, הורה וקנין לסגור את המיקרופון של טיבי והורה לו לצאת מן האולם. העימות החל לאחר שטיבי החל להסביר, באופן פרובוקטיבי, את נאומו המשתלח בח"כ אנסטסיה מיכאלי, שבוע קודם לכן תוך שימוש במונח "כוס אמוק".

"אדוני היושב ראש. לפני שבוע נאמתי כאן על שפיכת המים. היום הורחקתי על ידי ועדת האתיקה לשבוע שלם. ובכן, רבותיי, רגע של עברית. אמוק בחולם זה לא אומק בשורוק. אמוק זה שם אזור באיי מלאיה בדרום מזרח אסיה, שמי שנתקף במחלת הנפש ההיא מתחיל לרוץ ריצת אמוק, מכאן בא השם". לדברי טיבי, "כוס, כידוע לכולם ולא בשורוק, זה כלי מפלסטיק המכיל בדרך כלל 250 סמ"ק של מים המשמשים לשתייה או לשפיכה".

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

וקנין לא יכול היה לשאת את דבריו של טיבי וקרא לעברו "תלך בחוץ, אתה לא מתאים לנו בכלל. הפה המנובל הזה שאתה מנבל אותו ואנחנו צריכים לשמוע את כל הלכלוך מהפה שלך. יש גבול לחוצפה הזאת". טיבי, בתגובה, יצא מן האולם.

מוקדם יותר הגיבה חברת הכנסת מיכאלי על עונשו של איבי ואמרה כי "ועדת האתיקה הסבירה את חומרת מילותיו של ח"כ טיבי טוב מכל טיעון אחר. כולנו תקווה שילדי ישראל לא ילמדו את שפתו הגסה של טיבי. אנו בטוחים שטיבי מרגיש שיצא בזול, משום שגם הציבור וגם עמיתיי חברי הכנסת, רואים חומרה מיוחדת בדברי העלבון בעלי הקונוטציות המיניות, המשפילות והשוביניסטיות".

הפרשה החלה לאחר ש במהלך דיון שפרץ ביניהם בוועדת החינוך של הכנסת. השניים התעמתו לאחר שח"כ דני דנון מהליכוד, קרא לפטר את מנהל בית ספר מהכפר ערערה שבמשולש, שלקח את תלמידיו למצעד זכויות האדם שנערך בתל אביב בחודש שעבר. הדיון נקבע בעקבות הפרסום ב"הארץ" על כך שמשרד החינוך נזף במנהל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ