צה"ל תקף בצהריים (רביעי) חוליית מחבלים רכובה על חמור שניסתה להניח מטען בסמוך לגדר המערכת ברצועת עזה. לפי גורמים פלסטינים, בתקיפה נהרג אדם אחד, אחר שרוי במצב של מוות קליני, ושניים נוספים נפצעו באורח קשה.

התקיפה בוצעה באמצעות כלי טיס של חיל האוויר וירי טנקים. מצה"ל נמסר כי במהלך התקיפה זוהה פיצוץ של מטען שהיה ברשות המחבלים. "צה"ל לא יסבול כל ניסיון לפגיעה באזרחים ובחיילי צהל, ארגון חמאס הוא הכתובת ועליו חלה האחריות", נכתב בהודעת דובר צה"ל.

לפני שלושה שבועות תקף חיל האוויר פעמיים ברצועת עזה, הרג שלושה בני אדם ופצע תשעה. על פי מקורות צבאיים, אחת החוליות שנפגעו השתייכה לתא של הג'יהאד העולמי שכלל פעילים מעזה וממצרים. "הפעילים (שנפגעו) היו מוכרים לחמאס ובחמאס היו מודעים לכוונות שלהם להוציא פיגוע דרך סיני", אמר גורם צבאי. "חמאס יכול היה למנוע את נסיון הפיגוע הזה אבל העדיף להמנע מכך". על פי דובר צה"ל, מדובר בחוליית טרור המשתייכת לג'יהאד העולמי ועסקה בהכנות לביצוע פיגועי טרור במרחב הגבול המערבי.

על פי מקורות פלסטינים, בתקיפה הזו נפגעו שמונה בני אדם. מצה"ל נמסר, כי שניים מהנפגעים הם ראמי דאוד ג'בר כפארנה, יליד 1984, פעיל ג'יהאד עולמי מג'באליה, שהיה בעברו פעיל בזרוע הצבאית של חמאס, ולקח חלק בביצוע ירי תלול-מסלול לעבר שטח ישראל; והפעיל חזאם מחמד סעדי אלשקר, יליד 1985, פעיל ג'יהאד עולמי מבית חנון. היה בעברו פעיל חמאס, ופעל בחולייה שהטמינה מטענים ברצועת עזה.

ביום שבת בערב נהרג אדם נהרג וארבעה בני אדם נוספים נפצעו בפיצוץ שאירע בביתו של מזכ"ל ועדת ההתנגדות העממית, זוהריר אל קיסי, בעיר רפיח שברצועת עזה, כך דיווחו גורמי רפואה פלסטינים. ועדת ההתנגדות העממית הודיעה כי אל קיסי עצמו לא נפגע בפיצוץ.

ועדות ההתנגדות העממית הודיעה כי ההרוג הוא משורותיה, ושבזמן הפיצוץ הוא עסק בתיכנון תקיפה על מטרות ישראליות. צה"ל מסר לסוכנויות הידיעות כי הוא לא היה מעורב בתקרית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ