הרמטכ"ל האמריקאי נחת; גנץ: להיערך לפעולות עומק

"אנו מתמודדים עם איומים נרחבים אשר מעדיפים לפגוע בעורף ולא להתמודד מולנו בחזית", אמר גנץ. דמפסי ייפגש עם הצמרת המדינית-ביטחונית

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

יו"ר המטות המשולבים של צבא ארצות הברית, גנרל מרטין דמפסי, נחת היום (חמישי) בישראל, במסגרת ביקורו הראשון במדינה וכאורחו של הרמטכ"ל, בני גנץ. השניים כבר נפגשו הערב לארוחת ערב עם נשותיהם.

דמפסי ייפגש מחר עם הצמרת הביטחונית והמדינית בישראל. בשעות הבוקר ייפגש דמפסי לפגישה אישית עם גנץ, ולאחריה יערוך דיון משותף עם ראש אגף התכנון בצה"ל, האלוף עידו נחושתן, וראש אגף המודיעין, האלוף אביב כוכבי.

מטרת הפגישות הוגדרה על ידי צה"ל כ"דיון בשיתוף הפעולה בין הצבאות ובאתגרים הביטחוניים המשותפים". לאחר מכן צפוי דמפסי לערוך ביום שישי פגישה עם שר הביטחון, אהוד ברק, ולקיים סדרת פגישות בירושלים עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו וכן עם נשיא המדינה, שמעון פרס. כמו כן יבקר יו"ר המטות המשולבים של צבא ארצות הברית במוזיאון "יד ושם".

ראש המטות המשולבים מרטין דמפסי ורעייתו בפגישה עם הרמטכ"ל גנץ ובת זוגתוצילום: דובר צה"ל

מוקדם יותר היום, נערך בקריה בתל אביב טקס לרגל סבב מינויים של בכירים בצה"ל, אמר הרמטכ"ל גנץ, כי "אנו מתמודדים עם איומים ממעגלים רחבים אשר מעדיפים לפגוע בעורף ולא להתמודד מולנו רק בחזית, מה שמצריך אותנו להיערך גם לפעולות בעומק". דבריו של גנץ נאמרו בהתייחסו להענקת כתב המינוי לאלוף שי אביטל, שמונה למפקד מפקדת העומק החדשה, אך הם מתקשרים לביקורו של הגנרל דמפסי בישראל, כאשר המתרחש במזרח התיכון כולו, הנושא האיראני בפרט, יהוו את עיקר הנושאים לדיון בין נציגי הצבאות.

במהלך כינוס ראשי המטות הצבאיים שנערך במטה נאט"ו השבוע, נפגשו דמפסי וגנץ ודנו, בין היתר, בהגברת שיתופי הפעולה האזוריים למניעת הברחות הנשק במזרח התיכון. גנץ, שנאם בכנס, אמר כי "המצב הנוכחי מספק קרקע פורייה לגורמים קיצוניים להפיץ את מסרי השנאה שלהם". "על מנת להתמודד עם איומים אלו, על כל אסטרטגיה בין-לאומית יעילה לשלב חיזוק המתונים, בד בבד עם החלשת הקיצוניים. רק בעבודה משותפת, בשילוב כוח נוקשה ורך, נוכל להרתיע, ובטווח הארוך גם להתגבר על הגורמים הקיצוניים".

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הידיעות והפרשנויות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ