בכיר במשטרה: חקירת פרשת הרפז לא תחודש

בתגובה לפרסום ידיעה על חידוש קרוב של החקירה הפלילית בפרשה, בעקבות פגישה בין לינדנשטראוס לניצב סגלוביץ', הכחיש גורם משטרתי את הדברים

אמיר אורן
אמיר אורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמיר אורן
אמיר אורן

גורם משטרתי בכיר הכחיש היום (שבת) את הפרסום באתר "ניוז 1", על כך שהחקירה הפלילית בפרשת מסמך הרפז תחודש. הגורם אמר כי הדבר אינו עומד על הפרק

ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה, ניצב יואב סגלוביץ', נועד שלשום במשרד מבקר המדינה עם המבקר מיכה לינדנשטראוס ושלושה מבכירי עוזריו, לאחר שהאחרונים ביקשו לשמוע את התרשמותו מהפרשה, בה מואשם סא"ל במיל' בועז הרפז בזיוף המסמך שקרא להריץ את גלנט לרמטכ"לות. בעקבות הפגישה, פרסם אתר החדשות "ניוז 1" ידיעה על חידוש קרוב של החקירה הפלילית בפרשה. היום, בתגובה לפרסום, הכחיש גורם משטרתי מוסמך כי התפתחות כזו נדונה בפגישה, והדגיש כי היא אינה עומדת על הפרק.

הגורם ציין כי משרד המבקר לא עמד בהתחייבותו לסגלוביץ' לשמור על עצם הפגישה בסוד. בהזדמנות קודמת, כאשר פורסם מראש שסגלוביץ' ייפגש עם יעקב מנדי אור (המשנה למנכ"ל משרד המבקר וראש חטיבת הביטחון במשרד), ביטל סגלוביץ' את הפגישה. שלשום, לאחר שהובטח לו שהפגישה לא תתפרסם, נאות סגלוביץ להיפגש עם בכירי המשרד: לינדנשטראוס, אור, היועץ המישפטי אריה רוטר, ואל"מ במיל' חובב שפירא, העומד בראש אחד הצוותים הבודק את פרשת הרפז.

לינדנשטראוס ואנשיו ביקשו מסגלוביץ' לשתף אותם בהתרשמותו מהפרשה, ללא קשר לפרטי הראיות שנצברו תחילה בחקירה שנוהלה באוגוסט 2010 בניצוחו, ואחר כך בבדיקת המבקר. סגלוביץ' הדגיש כי החקירה העלתה מימצאים פליליים מצד הרפז לבדו וכי אצל הנחקרים האחרים משני הצדדים – לשכת שר הביטחון אהוד ברק וקציני צה"ל במטכ"ל שבראשות גבי אשכנזי – בלטו בעיקר "רוע וטיפשות".

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ועדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

ראש אגף החקירות ומודיעין במשטרה, ניצב יואב סגלוביץ'צילום: אמיל סלמן

בשבוע שעבר מסר משרד מבקר המדינה, בתשובה לשאלה, כי נבדקות גם הקלטות מלשכת ברק, ולא רק מלשכת אשכנזי. המבקר נמנע מלציין אם הכוונה להקלטת נפח בלשכות ולהקלטת שיחות טלפון, בנוסף להקלטות יזומות של דיונים.

בהודעת שלמה רז, דובר משרד המבקר, נאמר כי "אנשי חטיבת הביטחון במשרד מבקר המדינה העוסקים בפרשת הרפז, מקבלים הן מלשכת הרמטכ"ל הן מלשכת שר הביטחון את כל המידע והחומרים הדרושים לבדיקת הנושא, כולל חומרי הקלטה. מעבר לכך לא נוכל למסור כל פרטים על הבדיקה הרגישה והחשובה הזאת, כדי לא לשבש את עבודת הביקורת בנושא המדובר."

לינדנשטראוס מוסמך להעביר ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, מימצאים פליליים -לכאורה - העולים מבדיקותיו, כדי שהאחרון יחליט אם להטיל על סגלוביץ' לפתוח – או לחדש – חקירה פלילית. עד כה טרם הועברו מימצאים כאלה.

בועז הרפז מחוץ לביתו, לפני חצי שנהצילום: טלי מאייר

ביחסי לינדנשטראוס - וינשטיין נתגלעה לאחרונה מתיחות, בין השאר סביב סירובו של וינשטיין להתיר למבקר גישה מקוונת למחשבי משרד האוצר. סיום הבדיקה בפרשת הרפז מתמהמה, והיא צפויה להעסיק את אור גם בחודשים שלאחר פרישתו לגימלאות, בסוף פברואר. בשבוע הקרוב ישלח לינדנשטראוס את הטיוטות הסופיות בפרשת אסון השריפה בכרמל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ