ביקורת בימין על עמדת הממשלה בנוגע למגרון: "נתניהו - ראש ממשלת הבגידה"

ח"כ בן ארי תקף בחריפות את ראש הממשלה, שתומך בהעתקת המאחז מגרון לקרקעות סמוכות. "נראה אותו גיבור ברהט ובאום אל-פאחם"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ח"כ מיכאל בן-ארי מהאיחוד הלאומי תקף הערב (ראשון) בחריפות את ראש הממשלה בנימין נתניהו, שהציע לפנות את המאחז מגרון ולהעתיקו לקרקעות סמוכות. בן-ארי אמר כי "נתניהו ממצב את עצמו כראש ממשלת ההקפאה, העקירה והבגידה בארץ ישראל. עקירת מגרון היא המבוא לעקירת ההתיישבות כולה. אם הוא רוצה להרוס מבנים בלתי חוקיים נראה אותו גיבור ברהט ובאום אל-פאחם".

האיחוד הלאומי מסר אתמול בתגובה לכוונה של נתניהו לפנות את מגרון כי "מכבסת המלים של לשכת ראש הממשלה לא תכסה על הניסיון לעקור שוב מתיישבים מבתיהם. בידי ראש הממשלה הפתרונות המשפטיים והחוקיים לבעיה כבר כעת, אך הוא מעדיף לבצע את מדיניות שלום עכשיו. זוהי לא פשרה, זו עקירה".

היום פתחה קבוצה של מתפקדי ליכוד בקמפיין בקריאה להחרים את הפריימריז לראשות המפלגה, שיתקיימו בשבוע הבא. זאת במחאה על קריאת ראש הממשלה להביא לפינוי מגרון.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות אל הפייסבוק שלכם

בעצומה שפרסמה הקבוצה נכתב: "בימים אלה מונע נתניהו את ההצבעה בוועדת השרים
לענייני חקיקה על 'חוק ההסדרה' להסדרת מגרון והיישובים ביו"ש תוך פגיעה בדמוקרטיה, לאור העובדה שישנו רוב בוועדה שתומך בחוק ולאחר שבאופן מפלה אישר ראש הממשלה בקדנציה זו 60 אלף בתים לא חוקיים לבדואים בנגב ומאות רבות של דירות של ערבים בלוד ובמקומות אחרים.

"לצערנו, מנאום המדינה הפלסטינית בבר אילן ועד ניהול המשא ומתן החשאי בימים אלו, פועל נתניהו בניגוד להחלטת מרכז הליכוד משנת 2002 ובניגוד לערכי התנועה, כל זאת תוך מתן יד חופשית לאהוד ברק לביצוע מדיניות של שלום עכשיו נגד יהודים המתיישבים בארצם".

היום גיבה ראש הממשלה בנימין נתניהו את מתווה הפשרה שגיבש השר בני בגין לפינוי המאחז הבלתי-חוקי מגרון. "בג"ץ קבע כי יש לפנות את מגרון עד ה-31 במרץ", אמר נתניהו. "הממשלה רוצה לקיים את החלטת בית המשפט בהסכמה ובדרכי שלום".

נתניהו אמר לשרים כי הממשלה מציעה לתושבי מגרון הסדר פשרה לפיו ייבנו להם בתי קבע סמוך למקום שבו נמצא המאחז הבלתי חוקי כיום. האתר החדש יהיה על אדמות מדינה "שתכנונן יוסדר" ולא על אדמה פלסטינית פרטית. לדברי נתניהו, עם סיום הבנייה יעברו התושבים לאתר קבע והאתר הנוכחי יפונה ויימסר למנהל האזרחי.

"הממשלה קוראת לתושבי מגרון להסכים לפשרה המוצעת ובכך לאפשר לממשלה לפנות בקרוב לבית המשפט בבקשה לאשר את הסדר הפשרה", אמר נתניהו. "מדובר בהצעה טובה שלא פותרת את כל הבעיות אך יש בכוחה לפתור את בעיית מגרון".

ח"כ מיכאל בן אריצילום: מיכל פתאל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ