גנץ: איש אינו מפעיל עלי לחץ בנוגע למינויים בצה"ל

גם יו"ר האופוזיציה לבני התייחסה לפרסומים כי נתניהו בוחש במינוי מפקד חיל האוויר: צבא העם זה לא הצבא של הממשלה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הרמטכ"ל, בני גנץ, התייחס הערב (שני) לפרסומים לפיהם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, פועל למינוי מזכירו הצבאי, תא"ל יוחנן לוקר, למפקד חיל האוויר מכיוון שהוא תומך בתקיפה צבאית באיראן. לדברי גנץ, "מעולם לא דיברו איתי או לחצו עליי. אני עושה את המינויים כפי שאני מבין שצריך לעשות אותם וזוכה לשיתוף פעולה גדול. כך זה קורה כל הזמן, וכך גם במקרה הזה". הדברים נאמרו במהלך טקס מינויים והענקת דרגות בקריה בתל אביב.

מוקדם יותר היום תקפה יו"ר האופוזיציה ח"כ ציפי לבני (קדימה) את נתניהו על רקע הדברים. "צבא העם זה לא הצבא של הממשלה, ובטח לא הצבא של ראש הממשלה", אמרה, "וכשאני שומעת היום שראש הממשלה בוחש מנימוקים לא ענייניים במינויים הבכירים בצה"ל אז צריך לקרוא לו מכאן להסיר את ידיו הפוליטיות מהמינויים של הקצונה הבכירה בצה"ל משיקולים לא ענייניים".

אתמול אמר הרמטכ"ל כי הוא מכיר בסמכותו של שר הביטחון לבחור מועמדים מטעמו לחלק מהתפקידים הבכירים בצבא, אך התריע כי אסור שבחירת הקצינים תיעשה בניגוד לדעתו האישית. לשיטתו, שר הביטחון צריך להיות בעל הסמכות לקבוע את זהותם של ראש אמ"ן וסגן הרמטכ"ל, אך הוא זה שייקבע לבדו את זהות מפקד חיל האוויר הבא.

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

"מפקד חיל האוויר הוא כמו כל אלוף אחר", אמר גנץ בדיון בוועדה לביקורת המדינה בכנסת, "אני לא רואה הבדל בינו למפקד חיל הים או מפקד פיקוד העורף. בשביל זה יש רמטכ"ל, הוא מזמין את המועמדים, מספק את ההסברים, כך זה צריך להיות".

תא"ל יוחנן לוקר הוא אחיו של הראל לוקר, מנכ"ל משרד ראש הממשלה, שנכנס לתפקידו באחרונה. בהתאם להחלטת נציב שירות המדינה, חתמו שני האחים לוקר, בנפרד, על הסדר לניגוד עניינים, הכולל את המגבלות הנדרשות להסדרת מערכת היחסים ביניהם במשרד ראש הממשלה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ