אחרי ביילסקי: יוחנן פלסנר ורוחמה אברהם עוברים למופז

חברי הכנסת הודיעו כי יצטרפו לרונית תירוש ואריה ביבי שהודיעו בתחילת השבוע כי הם תומכים במתחרה של לבני על ראשות המפלגה

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אופיר בר-זהר

חברי הכנסת יוחנן פלסנר ורוחמה אברהם מקדימה הודיעו רשמית כי הם תומכים במועמדותו של שאול מופז לתפקיד יו"ר המפלגה. פלסנר שוחח עם לבני ואמר לה כי "אני מעריך אותך מאוד וסבור שאת ערכית וראויה, אבל בנסיבות שנוצרו צריך לתת הזדמנות למופז להצעיד את קדימה לדרך מחודשת". הוא צפוי למלא תפקיד בכיר במטה הבחירות של מופז. פלסנר נחשב בעבר למקורב של לבני ושימש ראש מטה יום הבחירות שלה.

רוחמה אברהם, הנחשבת לחברת כנסת אהודה בקרב מתפקדי קדימה, כתבה הבוקר ללבני כי "הגעתי למסקנה שמופז הוא האיש הנכון להוביל את קדימה בעת הזו. אני משוכנעת שלך ולכל חברי הכנסת האחרים שבחרו לתמוך במועמדותך יהיה תפקיד מרכזי באיחוד השורות הנדרש לאחר הפריימריס. קבלת הכרעת הבוחר - ללא תנאי - נדרשת כתנאי בסיסי להתמודדות. אני מקווה שכך תנהגי ותסבירי באופן שאינו משתמע לשני פנים את עמדתך בסוגיה זו״.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

הודעתם של פלסנר ואברהם מצטרפת להצהרות של אנשי קדימה נוספים שבחרו השבוע להצטרף למופז - זאב ביילסקי, רונית תירוש, אריה ביבי ושי חרמש. הח"כ החדש אבי דואן, שמחליף את אלי אפללו שהתפטר מהכנסת, נחשב למקורב למופז. ח"כים נוספים שמתנגדים ללבני הם עתניאל שנלר, ישראל חסון ויוליה שמאלוב ברקוביץ. לפי ההערכות גם יעקב אדרי יביע תמיכה במופז.

פלסנר שימש עד לפני מספר חודשים ממלא מקום יו"ר הסיעה עד שלבני החליפה אותו בחבר הכנסת נחמן שי. רוחמה אברהם תמכה במופז גם במערכה הקודמת.

לבני זוכה לתמיכתם של חברי הסיעה רוני בר און, מרינה סולודקין, יואל חסון, גדעון עזרא, נחמן שי, שלמה מולה, רוברט טיבייב, מגלי והבה, רחל אדטו, אורית זוארץ, נינו אבסדזה ודורון אביטל. כמו כן הביעו תמיכה בלבני יו"ר הוועדה לענייני מפלגה צחי הנגבי ויו"ר מועצת קדימה חיים רמון. יו"ר הסיעה דליה איציק עדיין לא הביעה תמיכה באף אחד מהמועמדים. ביום חמישי הקרוב תתכנס מועצת התנועה על מנת לאשר את ההחלטה על הקדמת הפריימריז. לאחר שאתמול התקבלה ההחלטה ללא מתנגדים בישיבת הסיעה.

מלשכתה של לבני נמסר בנושא כי "ציפי לבני תנצח את הפריימריז האלה ותשמור על קדימה כאלטרנטיבה היחידה לממשלת נתניהו, לא ח"כ כזה או אחר, בכל הכבוד הראוי, משנה את זה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ