ח"כ רותם ננזף על כך שאמר כי גלאון "אפילו לא בהמה"

הוועדה הסתפקה בנזיפה גם בתקרית בה הח"כ מישראל ביתנו אמר בשידור רדיו כי הוא רוצה לסטור למגיש. בשבוע שעבר הרחיקה הוועדה את ח"כ טיבי

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ועדת האתיקה של הכנסת נזפה בח"כ דוד רותם (ישראל ביתנו) בגין התקרית במהלכה כינה את זהבה גלאון (מרץ) "אפילו לא בהמה", ובעקבות ראיון בתכנית הרדיו של שי ודרור במהלכו אמר שהיה סוטר למגיש לו היה לידו. בשבוע שעבר הורחק אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל) משבוע של דיונים במליאה, צעד חריג ומרחיק לכת, בעקבות התבטאויות נגד ח"כ אנסטסיה מיכאלי (ישראל ביתנו).

התקרית בה גידף ח"כ רותם את גלאון ארעה בנובמבר 2011, במהלך הדיונים סביב הצעת החוק לשינוי הרכב הוועדה לבחירת שופטים ("חוק סולברג") במהלך הדיון המדובר בוועדת החוקה, הוצאו מהאולם חמישה חברי אופוזיציה אחרי שהתעמתו עם היו"ר דוד רותם. ח"כ גלאון (מרצ), קראה לעבר רותם "גס רוח", וזה השיב לה לטענתה: "בהמה, עופי החוצה". רותם הכחיש שאמר זאת, אולם בהקלטה של דיוני הוועדה נשמע רותם אומר לגלאון: "את אפילו לא בהמה".

בשבוע שעבר ועדת האתיקה של הכנסת הרחיקה את ח"כ אחמד טיבי מדיונים במליאה ומישיבות הוועדות למשך שבוע. זאת, בעקבות תלונה שהגישה חברת הכנסת אנסטסיה מיכאלי בעקבות נאום פיוטי ועוקצני שנשא, לאחר שהיא שפכה כוס מים לעבר ח"כ ראלב מג'דלה (עבודה) בשבוע שעבר. למרות הרחקתו מהדיונים במליאה יוכל טיבי להשתתף בהצבעות השונות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ