קדימה שכרה חוקר פרטי שעקב אחר גורמים בליכוד

החוקר סיפר לערוץ 2 כי בכירים במפלגה הזמינו את שירותיו ב-2009. בקדימה טוענים שלבני לא ידעה, בליכוד קראו למבקר המדינה לבצע בדיקה

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אופיר בר-זהר

מפלגת קדימה שכרה במהלך הבחירות האחרונות חוקר פרטי שביצע מעקב וחקירה נגד מפלגת הליכוד - כך לפי תחקיר ששודר הערב (שלישי) על ידי עמית סגל בחדשות 2. בכתבה הוצג החוקר רפי חאמי ממשרד החקירות חרש ברמת גן. חאמי סיפר כי "באופן עקרוני היה מעקב, זה היה קצת לפני הבחירות, וקצת לפני עופרת יצוקה. אני לא יודע מה היתה הכוונה הסופית של הלקוח. זו היתה תקופת בחירות. אני יכול להגיד באופן עקרוני שהיה מעקב".

"מבחינתי הלקוח הוא קדימה", ציין, "אם המנכ"ל של קדימה, הגזבר של קדימה או כל גורם הזמין את החקירה - הוא הזמין אותה בשם קדימה", אמר חאמי. הוא קיבל מקדימה תשלום בגובה 12,908 שקל בבחירות 2009. לפי מסמכים שונים שהוצגו חאמי נפגש עם מנכ"ל קדימה משה שחורי ולאחר מכן ביקש שחורי ממזכירתו לטפל בנושא התשלום.

בדצמבר האחרון גזבר קדימה הנחשד בפלילים, איציק חדד, אמר בראיון לערוץ 1 כי קדימה שילמה עשרות אלפי שקלים למשרד חקירות על מנת שיעקוב אחרי ראש הממשלה בנימין נתניהו במהלך הבחירות האחרונות. חדד צייר תמונה לפיה התייעצויות בנושא נעשו כמעט על בסיס יומי. בקדימה אמרו אז כי רבות מטענותיו של חדד שקריות, והוסיפו כי לבני מעולם לא ביקשה או קיבלה חומרים ממשרד חקירה הקשורים לנתניהו.

לבני ונתניהוצילום: אי–פי

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

כעת מודים בקדימה כי מצאו את הקבלה המדוברת ממשרד החקירות. בתגובה מסרו כי "בעקבות הפנייה הספציפית בעניין חברת חרש וחיפוש קפדני שנעשה בארכיונים של קדימה, נמצאה קבלה אחת על שם החברה על סכום של כ-12,000 שקל.

מבדיקת העניין עולה כי המשרד ביצע שני שירותים ובהם תשאול אדם שאינו מן המערכת הפוליטית לשם איסוף מידע". מדובר בנהג מונית שהסיע את משפחת נתניהו וכי בקדימה חשדו שבמסגרת העסקתו נעשות עברות על חוק מימון מפלגות.

בקדימה טענו כי לבני, ששימשה כבר אז יו"ר המפלגה, לא ידעה על הדברים: "לבני וכל חברי הכנסת שניהלו את מטות הבחירות מעולם לא ביקשו, לא אישרו ולא ידעו על העסקה של משרדי חקירות ומעולם לא ראו ולא נמסר להם חומר שמקורו במשרד חקירות. בעקבות הטענות לבני ביקשה ממבקר התנועה לבדוק בעצמו כל פעולה הקשורה לעניין זה וכך יעשה".

בקואליציה תקפו את לבני, ויו"ר הקואליציה זאב אלקין אף קרא לבדיקת מבקר בנושא ואמר כי "בתגובה לעניין ולהתחמקויות של לבני מהאחריות על מעשי מפלגתה אני קורא למבקר המדינה לפתוח בחקירה, ללבן עד תום את הסוגיה ולגלות מי מראשי קדימה הזמין את החקירה ולשם מה, והאם לא היתה בכך עבירה על חוק מימון מפלגות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ