עובדי לשכת נתניהו תושאלו בחשאי על הטרדת העובדת

במידע שנמסר נתגלו סתירות, וכעת על היועמ"ש להכריע באשר לפרשה, שבלבה עומד ראש הסגל אשל; הערכות: ברקע נמצאים מאבקי הכוח בלשכה

ברק רביד
תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד
תומר זרחין

נציבות שירות המדינה בדקה באחרונה מידע שלפיו ראש לשכת ראש הממשלה, נתן אשל, הטריד לכאורה את אחת מעובדות הלשכה. ממשרד המשפטים נמסר אתמול כי "בשלב זה לא נמצא ביסוס ממשי למידע ולא נפתחה חקירה". אולם גורמים משפטיים העריכו אמש כי לא מן הנמנע כי היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין - שבדק את הממצאים - יורה לנציבות שירות המדינה לזמן את העובדת למתן עדות, שכן אחרת יתקשה לסיים את הבירור בעניין.

הפרשה נחשפה אתמול (שלישי) בבוקר בגלי צה"ל, שם דווח כי העובדת סיפרה לחבריה לעבודה כי היא עברה הטרדות לכאורה, שכללו חדירה לפרטיות ומעקב אחרי תנועותיה מחוץ למקום העבודה. על פי הדיווח בגלי צה"ל, העובדת התלוננה כי הבכיר בלשכה חיטט בהודעות הטקסט בטלפון הנייד שלה ובתיבת הדואר האלקטרוני הפרטית שלה.

ל"הארץ" נודע כי העובדת לא רצתה להתלונן במשטרה או בנציבות, אולם לפני כמה ימים הגיעה תלונה אנונימית בעניין ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה וינשטיין. האחרון החליט להעביר את העניין לבדיקה של אגף המשמעת בנציבות שירות המדינה.

אשלצילום: אמיל סלמן

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

ממשרד המשפטים נמסר אתמול כי וינשטיין הורה על קיום בדיקה של התלונה בידי הנציבות, זאת, כדי לבחון באופן ראשוני את אמינות המידע שהתקבל. מהנציבות הפנו לתגובת משרד המשפטים וסירבו למסור פרטים נוספים. עם זאת, נודע כי הבדיקה - שבה תושאלו בחשאי עובדים שונים במשרד ראש הממשלה בעלי קירבה לאשל ולעובדת - לא אוששה את המידע, ובחלקו אף התגלו סתירות.

בטיפול בבדיקה במשרד המשפטים מעורב, בין השאר, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, רז נזרי. וינשטיין יצטרך עתה להכריע אם לבקש מהנציבות להעמיק את הבדיקה הראשונית, או לפתוח באופן רשמי בחקירה משמעתית. אפשרות נוספת העומדת בפני היועץ היא העברת העניין לטיפול משטרתי, אולם אפשרות זאת אינה סבירה לאור הנתונים הקיימים.

העובדת ואשל עבדו באופן צמוד בשלוש השנים האחרונות ונחשבו לקרובים מאוד. אשל אף סייע לעובדת, שחוותה כמה בעיות אישיות בשנים האחרונות.

בלשכת ראש הממשלה סירבו להתייחס לפרשה והסתפקו בתגובה קצרה, שלפיה "לא הוגשה שום תלונה נגד בכיר בלשכה ומדובר בבדיקה של רכילות בלבד". אשל עצמו המשיך בסדר יומו הרגיל ושהה בלשכת ראש הממשלה עד שעות הלילה. בשיחות עם מקורביו אמר אשל כי מי שמסר את הפרטים ליועץ המשפטי לממשלה הם "גורמים אינטרסנטיים שהפיצו רכילות זולה".

אחת ההערכות בלשכת ראש הממשלה היא שהפרשה התפוצצה כחלק ממאבקי כוח במקום. על אף שהמתיחויות בין יועצי נתניהו פחתו בצורה משמעותית בחודשים האחרונים, בין אשל לכמה יועצים אחרים יש יריבות קשה שהגיעה בכמה מקרים לעימותים של ממש.

אשל נחשב לאחד הגורמים החזקים ביותר בסביבתו של ראש הממשלה. לפני מינויו לתפקיד הוא שימש סמנכ"ל העיתון "ישראל היום" שבעליו הוא שלדון אדלסון, מקורבו של נתניהו ואחד מתורמיו הבולטים.

אשל מקורב לא רק לבנימין נתניהו, אלא גם לרעייתו שרה נתניהו. לפי פרסומים שונים בשלוש השנים האחרונות, אשל הוא איש הקשר של שרה נתניהו בלשכת ראש הממשלה ומעדכן אותה כמעט בכל התרחשות בלשכה. נוסף על כך, אשל נחשב למוציא והמביא בלשכת נתניהו בכל הקשור להתנהלות הפוליטית. אשל היה מעורב בצורה אינטימית ועמוקה במהלך הפרישה של אהוד ברק יחד עם ארבעה חברי כנסת נוספים ממפלגת העבודה ובהקמת מפלגת העצמאות, והוביל כמה פעמים בשלוש השנים האחרונות מהלכים שמטרתם להביא לפרישה של שבעה חברי כנסת מקדימה כדי לפצל את מפלגת האופוזיציה הגדולה.

דובר משרד המשפטים, משה כהן, מסר אתמול בתגובה כי "אנו מאשרים שבעקבות מידע שהגיע למשרדנו הורה היועץ המשפטי לממשלה לאגף המשמעת בנציבות שירות המדינה לקיים בדיקה ראשונית של אמינות מידע זה. בשלב זה לא נמצא ביסוס ממשי למידע ולא נפתחה חקירה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ