פרקליט פולארד תרם לרה"מ 3,000 דולר

לפי אתר מבקר המדינה, בין התורמים לנתניהו גם היזם ג'יי שוטנשטיין, מבעלי רשת "אמריקן איגל", שרכש גם וילה באשדוד לרב יאשיהו פינטו

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אופיר בר-זהר

אליוט לאוור, עורך דינו של המרגל הישראלי ג'ונתן פולארד, תרם באחרונה כסף למטה הבחירות של ראש הממשלה בנימין נתניהו לראשות הליכוד. לפי אתר מבקר המדינה, שמפרסם את רשימות התורמים של חברי הכנסת והמתחרים על ראשות המפלגות, לאוור העביר לנתניהו תרומה של 3,000 דולרים.

נתניהו התבטא בעניין פעמים רבות ואף הפציר בנשיא ארצות הברית, ברק אובמה, לחון את פולארד, הכלוא בארה"ב כבר 27 שנים. בקשתו של נתניהו מהממשל האמריקאי לאפשר לפולארד להשתתף בלוויית אביו ביוני האחרון, לא עזרה.

תשעה תורמים נוספים דווחו לאחרונה על ידי אנשי נתניהו, כולם אמריקאים. היזם ג'יי שוטנשטיין (Jay Schottenstein), מבעלי רשת האופנה אמריקן איגל. משפחת שוטנשטיין אחראית לאחת מהוצאות ספרי הגמרא המבוארת הפופולריות ביותר. המשפחה אחראית לתרומות נוספות בישראל, ובין השאר רכש ג'יי וילה באשדוד לרב יאשיהו פינטו. שוטנשטיין תרם לנתניהו 11 אלף דולר - הסכום המרבי המותר לתרומה לאדם אחד.

עוד ברשימת התורמים, ג'ק רוזן מניו יורק, שתרם 5,000 דולרים; ככל הנראה מדובר ביו"ר הקונגרס היהודי אמריקאי. תורמים נוספים הם מארק טננבאום ממיאמי, מייקל אפשטיין מוושינגטון, מייקל מוסקוביץ מניו יורק, דרוד בריאם, פיליס גרינברג, דוד אביטל וג'ורדן רוזן.

תרומות אלה מצטרפות לסכומים שהעבירו בני משפחת פאליק, אשר העבירו ארבע תרומות בסכום המרבי של 11 אלף דולר כל אחת. המשפחה תרמה לנתניהו את הסכומים המרביים גם במערכות בחירות קודמות שבהן התמודד. לאון פאליק, אחד מבני המשפחה ששהה השבוע בישראל, אמר כי המשפחה מכירה את נתניהו עוד מהימים שבהם שימש שגריר ישראל באו"ם, וכי המשפחה סייעה לאישים פוליטיים נוספים כאשר לדעתה תרמו לביטחון ישראל ולאתוס הציוני - וללא כל קשר לעמדתם הפוליטית.

בשבוע הבא יתקיימו הבחירות המקדימות בליכוד כשנתניהו יתחרה נגד משה פייגלין - היחיד שבחר להתמודד נגדו. נתניהו צפוי לנצח בבחירות אלה בצורה ברורה, כך שהתחרות אינה סביב זהות המנצח אלא בשאלה כמה אחוזי תמיכה יצליח לגרוף פייגלין. נתניהו קיים באחרונה כמה כנסי בחירות, שבהם דרבן את פעיליו לבוא לקלפי ביום הבחירות, שכן ההערכה היא שאחוז הצבעה נמוך ישרת את פייגלין.

הפגנה למען שחרור פולארד, בירושליםצילום: אפלבאום תומר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ