מאזן צמוד בקדימה: 12 ללבני, 11 למופז |

מופז מתחזק לאחר מעבר 2 ח"כים למחנהו

ח"כ יעקב אדרי הודיע ליו"ר קדימה לבני על תמיכתו ביריבה בהתמודדות על ראשות המפלגה, כך גם הח"כ אבי דואן שהושבע היום במקום אפללו

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אופיר בר-זהר

מחנהו ההולך וגדל של ח"כ שאול מופז, המתמודד על ראשות מפלגת קדימה ממשיך להתחזק אחרי שבצהריים (רביעי) הודיע ח"כ יעקב אדרי לציפי לבני כי החליט לתמוך במופז בפריימריז שייערכו ב-27 במארס. גם הח"כ החדש, אבי דואן, שנכנס במקומו של אלי אפללו והושבע היום, הביע תמיכה ביריבה המר של לבני.

נכון להיום, שני המועמדים המרכזיים על התפקיד זוכים לתמיכה כמעט זהה בקרב חברי הכנסת. 12 מחברי הסיעה התייצבו לצד יו"ר המפלגה, ציפי לבני, בעוד 11 הביעו תמיכה בשאול מופז.

בשלושת הימים האחרונים הודיעו לא פחות משישה ח"כים על תמיכתם במופז: רוחמה אברהם בלילא, יוחנן פלסנר, זאב ביילסקי, רונית תירוש, אריה ביבי והאחרון כאמור, ח"כ יעקב אדרי. מלבד התומכים החדשים, לצדו של מופז התייצבו גם שי חרמש, אבי דואן, עתניאל שנלר, יוליה שמאלוב ברקוביץ' וישראל חסון.

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

צירוף קולותיהם של אבי דיכטר, המתמודד גם הוא לראשות המפלגה, ומאיר שטרית, שטרם קיבל החלטה - שניהם מתנגדים ללבני - מעלה כי לבני איבדה למעשה את הרוב במפלגה. הצטרפותם של חברים רבים לשורותיו, עשוי ליצור מומנטום במחנה של מופז, אשר בסבב הקודם זכה לתמיכה של ח"כים ספורים בלבד, ויש לו משמעויות ארגוניות ומורליות.

בסביבת לבני הביעו אתמול שוויון נפש לנוכח התייצבותם של חברי הסיעה לצד מופז. "ציפי לבני תנצח את הפריימריז האלה ותשמור על קדימה כאלטרנטיבה היחידה לממשלת נתניהו. לא ח"כ כזה או אחר, בכל הכבוד הראוי, משנה את זה", אמר מקורב לה.

מאחורי הקלעים נמשכו אתמול המאמצים להגיע להסכמות בין הצדדים לקראת ההצבעה במועצת קדימה ביום חמישי - הצבעה שאמורה להכריע בנושאים שונים שבהם הרכב ועדת הבחירות. השבוע התכנסה פעמיים ועדת ההסכמות, שכללה נציגים של כל אחד מהמועמדים. בישיבה אמש בכפר המכביה הועלו הצעות שונות, בהן המשך כהונת ועדת הבחירות הנוכחית, בחירת צוות משפטנים שאינם חברי קדימה וכן מינוי ועדה שבה לכל מועמד יש נציג ושני נציגים מהסיעה. טרם התקבלה החלטה בעניין.

לפי חוקת קדימה, לבני רשאית להציע הרכב של ועדת הבחירות להצבעה במועצה - שם היא מחזיקה ברוב ברור. השבוע הבהיר מופז כי הוא דורש שהדברים ייעשו בשיתוף פעולה עמו, ובמכתב ליועץ המשפטי של קדימה, איתן בקרמן, טען כי לבני נמצאת בניגוד עניינים וכי יש לקבוע את הרכב הוועדה בהסכמה.

ועדת ההסכמות אמורה להיפגש גם היום. הצדדים עדיין לא הסכימו על מינוי שופט בדימוס שישמש יו"ר ועדת הבחירות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ