יו"ר ועדת הבחירות בקדימה: השופטת במשפט עמרי שרון

המועמדים הסכימו פה אחד על מינויה של עדנה בקנשטיין, לשעבר נשיאת ביהמ"ש השלום בת"א, שגזרה על שרון 18 חודשי מאסר

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אופיר בר-זהר

השופטת עדנה בקנשטיין, לשעבר נשיאת בית משפט השלום בתל אביב, צפויה לשמש כיו"ר ועדת הבחירות בפריימריז של מפלגת קדימה, כך הסכימו ביניהם היום (רביעי) המועמדים לתפקיד יו"ר המפלגה - ציפי לבני, שאול מופז, אבי דיכטר ומאיר שטרית. בקנשטיין היתה השופטת במשפטו של עמרי שרון, והיא גזרה עליו 18 חודשי מאסר, מתוכם 9 בפועל.

ליו"ר ועדת הבחירות תפקיד משמעותי ובידיו מצוי כוח רב. למשל, יו"ר ועדת הבחירות בפריימריז הקודמים במפלגת קדימה - השופט בדימוס דן ארבל - קיבל החלטה משמעותית להאריך בחצי שעה את מועד סגירת הקלפיות, בהתאם לבקשת לבני ובניגוד לעמדתו של מופז. עקב כך הוא ספג חצי ביקורת רבים מחברי המפלגה, ואף התלונן שהופעלו עליו לחצים ואיומים לשנות את החלטותיו. 

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ועדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

ח"כ מאיר שטרית אישר את המינוי הצפוי של בקנשטיין, ואמר כי "היו הצעות אחרות ואני שמח שבקנשטיין נבחרה, בהכירי אותה כאשה רצינית מאוד שהיתה בעבר יו"ר ועדת בחירות מחוזית באחת המערכות".

השופטת עדנה בקנשטייןצילום: מוטי קמחי

מחר תתכנס מועצת קדימה, הכוללת את חברי הסיעה, ראשי רשויות ופעילים מרכזיים, על מנת לאשר את מינויה של בקנשטיין. בנוסף, המועצה תצביע על נושאים נוספים, ביניהם הרכב ועדת הבחירות, אישור מועד הפריימריז ועוד.

מאחורי הקלעים נמשכים המאמצים להגיע להסכמות בין הצדדים לקראת ההצבעה במועצת קדימה ביום חמישי - הצבעה שאמורה להכריע בנושאים שונים שבהם הרכב ועדת הבחירות. השבוע התכנסה פעמיים ועדת ההסכמות, שכללה נציגים של כל אחד מהמועמדים. בישיבה שלשום בכפר המכביה הועלו הצעות שונות, בהן המשך כהונת ועדת הבחירות הנוכחית, בחירת צוות משפטנים שאינם חברי קדימה וכן מינוי ועדה שבה לכל מועמד יש נציג ושני נציגים מהסיעה. טרם התקבלה החלטה בעניין.

לפי חוקת קדימה, לבני רשאית להציע הרכב של ועדת הבחירות להצבעה במועצה - שם היא מחזיקה ברוב ברור. השבוע הבהיר מופז כי הוא דורש שהדברים ייעשו בשיתוף פעולה עמו, ובמכתב ליועץ המשפטי של קדימה, איתן הברמן, טען כי לבני נמצאת בניגוד עניינים וכי יש לקבוע את הרכב הוועדה בהסכמה.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ