היועץ המשפטי וינשטיין יכריע היום אם לפתוח בחקירה פלילית בפרשת נתן אשל

היועץ המשפטי קיבל בסוף השבוע סיכום ביניים של הבדיקה שערכה הנציבות, ובה לפחות עדות אחת המצביעה על חשד לעבירות מין שביצע אשל בעובדת

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תומר זרחין

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, צפוי להכריע היום (ראשון) האם להמשיך את בדיקת פרשת נתן אשל במסגרת נציבות שירות המדינה, או להפוך את הבדיקה לחקירה פלילית. במהלך סוף השבוע קיבל וינשטיין סיכום ביניים של הבדיקה שערכה הנציבות בימים האחרונים, ובה בין השאר לפחות עדות אחת המצביעה על חשד לעבירות מין נגד עובדת הלשכה, ר'.

השבוע צפויה העובדת למסור את עדותה בנציבות שירות המדינה. יחד עם זה, צוין כי למקורביה שבה ר' ואמרה במהלך הימים האחרונים כי אין בכוונתה להגיש תלונה נגד אשל.

גורמים בלשכת ראש הממשלה טענו ביום חמישי שיש עדים שראו את אשל עושה מעשים בלתי הולמים כלפי ר'. למרות זאת, ראש הממשלה בנימין נתניהו ניסה לשדר בשבוע שעבר "עסקים כרגיל", כשכינס את בכירי לשכתו לישיבת צוות. בישיבה השתתפו, בין השאר, אשל ושלושת הבכירים שהיו מעורבים בהעברת המידע בעניינו ליועץ המשפטי לממשלה: מזכיר הממשלה צבי האוזר, ראש מערך ההסברה יועז הנדל והמזכיר הצבאי יוחנן לוקר.

אשל, משמאל, ונתניהו בכנסתצילום: אמיל סלמן

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

גורמים בלשכת ראש הממשלה שהיו בישיבה סיפרו כי היא עסקה בעיקר בעניינים שיעלו בישיבת הממשלה ביום ראשון, וכי אשל, האוזר והנדל שוחחו ביניהם בצורה עניינית. "יש בדיקה ואנחנו נמתין בסבלנות לסיומה", אמר נתניהו לאנשי לשכתו בישיבה, "אנחנו עמוסים באתגרים גדולים וממשיכים בעבודה עליהם כרגיל". בשלב זה נתניהו אינו מתכוון להשעות את אשל מתפקידו או לדרוש ממנו לצאת לחופשה. ההערכה בלשכת ראש הממשלה היא שבלי קשר לדרך שבה תסתיים הפרשה, אשל או חלק מהיועצים שהתלוננו נגדו יהיו חייבים לעזוב.

ראש הלשכה אשל חזר ביום חמישי בצהריים לעבודתו אחרי חופשה של 36 שעות במלון בים המלח. אשל, שקבע את החופשה לפני כמה שבועות, דחה בשיחות עם מקורביו את כל הטענות נגדו וכינה אותן עלילה: "אני יכול להיכנס לה לדואר האלקטרוני? בלשכת ראש הממשלה הכניסה למחשבים נעשית רק עם כרטיס אישי וסיסמה”.

עוד כתבות בנושא: "יוסי לוי, האם ראש הממשלה כשל בבחירת צוות היועצים שעובד אתו?" | גורמים בלשכת רה"מ: הפרסומים - רק קצה הקרחון | נתניהו בתגובה ראשונה לפרשה | מזוז: פרשת אשל חמורה מכדי שתיפתר בלשכה | הצל"ש של חושפי פרשת אשל |לשכת הפחד: שרה וביבי לא יסלחו למלשינים

ר’ החלה לעבוד בלשכת נתניהו ביוני 2009, מעט לאחר כניסתו לתפקיד. מי שקיבל אותה ללשכה היה ארי הרו, ששימש אחראי על תרומות ובהמשך מונה למנהל הלשכה. בתחילת דרכה בלשכה עסקה ר’ רבות בעניינים הקשורים לקהילה היהודית בחו”ל. עם עזיבתו של הרו לפני כשנה המשיכה ר’ לטפל בקהילות היהודיות, הפעם בניהולו של ראש הלשכה אשל.

במהלך תקופה זו עברה ר’ הליך גירושין. גורמים בסביבת הלשכה אומרים כי בינה לבין אשל התפתח קשר חזק, וכי הוא סייע לה בעניינים שונים. עובד בלשכה חלק לה אתמול מחמאות: “היא אשה משכמה ומעלה, רצינית, ערכית, ועם ראש טוב על הכתפיים".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ