אשל בסוף השבוע: נתניהו לצידי, סתם ממציאים דברים

חבר אמר לראש הסגל: "צריך להעיף כמה נבלות מהלשכה", אשל חייך ואמר: "צודק. זה אחרי זה". היום יכריע היועמ"ש אם לפתוח בחקירה פלילית בפרשה

תומר זרחין
חיים לוינסון ויהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין
חיים לוינסון ויהונתן ליס

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, יכריע היום (ראשון)  אם להפנות את הטיפול בפרשת ראש לשכת ראש הממשלה, נתן אשל, לחקירת משטרה או להמשיך בבדיקה המשמעתית שעורכת נציבות שירות המדינה. בנוסף, ידון היום וינשטיין בעניין השעייתו של אשל מתפקידו עד להשלמת הבדיקה.

על פי חוק שירות המדינה (משמעת), אין חובה להשעות את אשל מתפקידו כבר בשלב זה, אולם שיקולים בהיבט הציבורי וביחסי העבודה בלשכת ראש הממשלה עשויים להטות את הכף, ולהביא את וינשטיין לבקש מאשל להשעות את עצמו עד להתבהרות התמונה.

בסוף השבוע קיבל וינשטיין סיכום ביניים של בדיקת נציבות שירות המדינה בפרשה, שבה מופיעה, בין השאר, עדות המעלה חשש לביצוע עבירות מין מצדו של אשל בעובדת ר', הכפופה לו במשרד ראש הממשלה. בישיבה ישתתפו, בין היתר, פרקליט המדינה, משה לדור, וכן השניים המלווים מקרוב את הפרשה - המשנה לפרקליט המדינה שי ניצן והמשנה ליועץ המשפטי לממשלה, רז נזרי. הצוות יבחן את העדויות שנאספו עד עכשיו ויעריך אם יש מקום על פי הנתונים הקיימים להמשיך ולמצות את חקירת הנציבות, או שמא לפנות לחקירת משטרה, לאור אופי החשדות שעולים מהעדויות. גורמים משפטיים העריכו אתמול כי אם העדויות שנאספו מעלות חשד לפלילים, לא יהיה מנוס מהעברת העניין לחקירת משטרה.

אשל בדרכו לבית הכנסת בתל אביב, שלשום. צילום: ניר קידר

בנתיים, העובדת ר' ששכרה שירותיו של עורך הדין הירושלמי ארנון הראל, צפויה להעיד השבוע בנציבות, על אף שהיא שבה וטוענת כי אינה מעוניינת להגיש תלונה נגד אשל. הנציבות צפויה לגבות עדויות גם ממעורבים נוספים, שנחשפו לטענותיה.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והידיעות ישירות אל הפייסבוק שלכם

אתמול נודע כי עו"ד ד"ר הראל ארנון, שנשכר על ידי ר' מלשכת ראש הממשלה, עבד עד החודש שעבר על חוות דעת משפטית בעניין מגרון, יחד עם עו"ד יעקב וינרוט, פרקליטו של נתן אשל. ארנון מחזיק משרד קטן בירושלים המתמחה במשפט אזרחי ומנהלי, ואינו עוסק במשפט פלילי. בחודשים האחרונים, במאבק שמנהלים תושבי מגרון נגד פסיקת בג"ץ שהורתה לפנות אותם ממקומם, כתב יחד עם ד"ר יעקב וינרוט חוות דעת משפטית העוסקת באפשרות לתת פיצוי לבעלי הקרקע כתחליף להריסה. חוות הדעת הופצה לשרים, חברי כנסת ומקבלי ההחלטות, ומשמשת את המתנחלים למגעים שמנהלים עם בכירי לשכת נתניהו בעניין, בין היתר עם נתן אשל עצמו, ועם אחד המתלוננים נגדו, צבי האוזר. כעת ניצבים השניים משני צדי המתרס. עו"ד הראל העדיף אתמול שלא להגיב לפניית "הארץ".

אשל צפוי לפגוש הבוקר את שלושת המתלוננים נגדו - מזכיר הממשלה צבי האוזר, המזכיר הצבאי, יוחנן לוקר, וראש מערך ההסברה, יועז הנדל - ליום פעילות שגרתי של לשכת ראש הממשלה. אשל, האוזר והנדל צפויים להשתתף בתשע וחצי בישיבת שרי הליכוד, כמדי שבוע. לאחר מכן הם ישתלבו בישיבת הממשלה השבועית, שבה עשוי להשתתף גם מזכירו הצבאי של ראש הממשלה, האלוף יוחנן לוקר. אשל והמתלוננים נפגשו כבר בשבוע שעבר, בנסיון של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לשדר עסקים כרגיל. בצעד חריג הוא זימן ישיבת צוות שכללה את כל הארבעה, ובסופה שיגר הדובר הודעה לעיתונות שלפיה המעורבים בפרשה שיתפו פעולה האחד עם השני.

Read this article in English: AG to decide whether to probe Netanyahu aide over alleged sexual harassment

יועז הנדל צילום: מוטי מילרוד
האלוף יוחנן לוקר צילום: מיכל פתאל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ