אשל בסוף השבוע: נתניהו לצידי, סתם ממציאים דברים

חבר אמר לראש הסגל: "צריך להעיף כמה נבלות מהלשכה", אשל חייך ואמר: "צודק. זה אחרי זה". היום יכריע היועמ"ש אם לפתוח בחקירה פלילית בפרשה

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

אחרי שבוע ארוך שבו סערו הרוחות בעקבות פרסומים לא מחמיאים עליו, בא בליל שבת ראש לשכת ראש הממשלה, נתן אשל, לבית הכנסת שלו בתל אביב, לקבל מעט חיזוקים ואהבה מחבריו. הוא צעד אל בית הכנסת "הפועל המזרחי על שם הרב דורף" ברחוב נהלל, ונכנס אליו באיחור קל, כשהוא נראה מחויך במיוחד. אותות השבוע שעבר לא ניכרו בו כלל וכלל.

שיחת היום בקרב יושבי הספסלים האחוריים היתה מה מעוללים ל"נתקה", כפי שהוא מכונה בבית הכנסת. המתפללים התרעמו על צלמי הפפארצי שליוו את צעדיו, על החברים הבוגדניים מהלשכה ועל הפרסומים המרעישים בערוצי הטלוויזיה. חלקם התפלפלו בכל פרט ופרט של הסיפור וניסו להבין אם המעשים המיוחסים לאשל הם בגדר הטרדה מינית. "אם אני מצלם מישהי הולכת ברחוב, מרחוק, מצלם לה את החזה והרגליים, זה נחשב הטרדה מינית?", שאל אחד המתפללים את חברו לתפילה. האחרון השיב לו: "תשאל את נתן".

מיד לאחר התפילה, התאספו כולם סביב אשל לשמוע את מוצא פיו. את דרכו החוצה הוא בקושי הצליח לפלס. אשל לחץ ידיים והודה למתפללים ששלחו לו הודעות תמיכה לאורך כל השבוע, תוך שהוא מתנצל על שלא הצליח להשיב לכולם. אחד המתפללים לחש לו: "אשה שמטרידים אותה הולכת להתלונן. אם היא לא התלוננה, כנראה שאין כלום". אשל המהמם לאות תמיכה. חבר אחר הביע את דעתו. "התלונה היא כלום. אין שום דבר. סתם ממציאים דברים". אשל החרה החזיק אחריו ואמר: "התלונה היא כלום".

חבר שלישי שאל את אשל אם ראש הממשלה בנימין נתניהו אתו. אשל חייך ואמר "נתניהו לצדי". החבר הוסיף בנימה פסקנית: "מה שכן, צריך להעיף כמה נבלות מהלשכה". אשל השיב "צודק. זה אחר כך".

אשל בדרכו לבית הכנסת בתל אביב, שלשום. נראה מחויך כתמיד צילום: ניר קידר

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והידיעות ישירות אל הפייסבוק שלכם

אשל חבר בקהילה הציונית הדתית של שכונת נחלת יצחק בתל אביב. זהו מרכז הכוח של העסקנות הישנה של הציונות הדתית, ששם כאילו המפד"ל עדיין לא התפרק, והימים הם עדיין הימים שלפני עליית הזרם החרדי-לאומי ושאר שינויי שנות האלפיים. אחת הנשים הבולטות בקהילה היא ליאורה מינקה, יושבת ראש "אמונה - תנועת האשה הדתית לאומית", גוף ענק המפעיל 37 סניפים, 140 מעונות יום, ארבע אולפנות, 13 מרכזים לייעוץ במשפחה. מתגלגלים בו 200 מיליון שקל בשנה.

רעייתו של אשל, דבורה, היא מנהלת מחוז המרכז באגודת השירות הלאומי של אמונה, "בת עמי". על אף שהמוטרדת לכאורה היא בעצמה מהציונות הדתית, מינקה, כמו שאר אנשי הזרם, עומדת בינתיים לצדו של נתן אשל. ביום שבו התפוצצה הפרשה היא אף שלחה לו מסרון שבו כתבה כי היא "אוהבת" אותו. ל"הארץ" אמרה אתמול כי אין לה כח עניין להתראיין לגבי הפרשה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ