עוז רוזנברג

הותר לפרסום: חוקרי מפלג המיעוטים במשטרת ירושלים עצרו חוליה מאורגנת שפעלה בכפר סילוואן במהלך השנה וחצי האחרונות, שנאשמת בעשרות מקרי הפרות סדר אלימות במקום. נגד חבריה הוגשו הבוקר כתבי אישום בבית המשפט המחוזי בירושלים.

החוליה מונה חמישה חברים, שניים בגירים ושלושה קטינים, כולם תושבי סילוואן, הפועלים תחת השם "גדוד מילאד עיאש". במסגרת פעילותם הם נהגו לידות בקבוקי תבערה, אבנים וזיקוקים אל עבר כוחות מג"ב ומשטרה שפעלו בסילוואן, וכן לעבר "בית יהונתן" בשכונה.

כמו כן גרמו החמישה נזק רב לרכוש, בן היתר לניידות וג'יפים של משמר הגבול. על פי כתבי האישום שהוגשו הבוקר נגד החמישה, עולה כי חברי החוליה נהגו ללבוש במהלך פעילותם חולצות של תלבושת אחידה, עם הכיתוב "גדודי מילאד עיאש", על שם הקטין שנהרג לפני כשנה במהלך הפרות הסדר בסילוואן, שהיה גם הוא חבר בחוליה.

קודם למותו פעלה החוליה כנקמה על מותו של סאמר סרחאן, שנהרג אף הוא בסילוואן בספטמבר 2010 מיריות מאבטח, לאחר שידה לעברו אבנים.

הבוקר, כאמור, הוגשו אישומים נגד החמישה בגין קשירת קשר לביצוע פשע, ניסיון הצתה, חבלה בכוונה מחמירה, ניסיון תקיפת שוטר בנסיבות מחמירות, ייצור ונשיאת נשק וכן התפרעות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ