ליברמן: נצביע נגד הארכת חוק טל

שר החוץ התייחס גם לתוכנית הדיור של משרד השיכון ואמר כי השינוי שביצע בה ראש הממשלה נתניהו הוא "צעד בכיוון הנכון, אולם הוא אינו מספק"

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

שר החוץ אביגדור ליברמן הודיע היום (ראשון) כי כל חברי סיעתו יצביעו נגד הארכת חוק טל, ומתח ביקורת על תוכנית שר השיכון אריאל אטיאס לשינוי הקריטריונים לקבלת דיור ציבורי. ליברמן התייחס לשינוי שכפה ראש הממשלה, בנימין נתניהו, על תוכניתו של שר השיכון מש"ס אריאל אטיאס, ואמר כי הוא צעד בכיוון הנכון, אך הוא לא יהיה מספק עד שישולב בה נושא כושר ההשתכרות.

היום דווח כי נתניהו, ושר האוצר יובל שטייניץ התערבו בתוכנית כדי לשנות את הקריטריונים לזכאות לדיור ציבורי לטובת מי ששרתו בצה"ל או ביצעו שרות לאומי. עם זאת, נתניהו בחר שלא התייחס לנושא מיצוי כושר ההשתכרות. על כך אמר ליברמן כי זהו "זה צעד בכיוון הנכון אבל בהחלט לא מספיק. לא נקבל את זה כל זמן שכושר ההשתכרות לא מופיע".

ליברמן הבהיר כי במסגרת הדרישות שעלו במחאה החברתית ובכל הסיכומים הכתובים של סיעתו עם משרד ראש הממשלה והאוצר, הופיעו שתי דרישות: שירות צבאי וכושר השתכרות. "אי אפשר להוציא את כושר ההשתכרות מסולם ברור של סדרי עדיפויות כפי שישראל ביתנו רוצים לראות", אמר. "זה היה סיכום ברור ואנחנו מתכוונים לפעול לפיו".

"אם רוצים לעזור לסקטור החרדי, שיעשו את זה בנפרד. אנחנו בעד יהדות, אבל יהדות בלי עסקנות ופוליטיקה מסביב", אמר ליברמן. "אין צורך למשוך זמן או שהכלב ימות או שהפריץ ימות. רוצים להציג משהו חדש (נוסחה חדשה לחוק טל) יש חצי שנה וצריך להתחיל לפעול".

אביגדור ליברמןצילום: תומר אפלבאום

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות היישר לפייסבוק

ליברמן סיפר עוד כי הוא "מלווה את חוק טל עשר שנים ואני זוכר את כל הגלגולים, ההבטחות והתחזיות. אצלנו העמדה מאוד ברורה ואני שמח שהממשלה לא קיבלה שום החלטה. בנושא חוק טל כל 15 הח"כים של ישראל ביתנו יצביעו נגד החוק. בניגוד לאחרים אצלנו מילה זו מילה. בנושא הזה עמדתנו מאוד ברורה".

ליברמן העריך שהממשלה איננה עומדת בפני בחירות ולישראל ביתנו אין כוונה להביא לפירוק מוקדם של הקואליציה. לדבריו, "אנחנו נשתדל ונעשה הכל על מנת שהממשלה תוציא את ימיה. אני חושב שזה חשוב. כך נהגנו וכך נתנהג. אם אחזור על כל הפרשנויות וההערכות, כולל בעיתון לאנשים חכמים, על המועד שבו אני אמור לפרוש, כבר היינו אמורים להיות אחרי מערכת בחירות רביעית או חמישית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ