הפריימריז בליכוד החלו

מחנה פייגלין: בוחרים בהתנחלויות נשלחו הביתה

לטענת אנשי המועמד לראשות הליכוד, בארבע קלפיות בשומרון לא הגיעו ספרי הבוחרים. נתניהו: מבקש מהמתפקדים לבוא ולהצביע עבורי

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אופיר בר-זהר

הפריימריז בליכוד נפתחו הבוקר (שלישי) וכבר בשעה הראשונה להצבעה התקבלו תלונות על אי סדרים. במחנהו של משה פייגלין טוענים כי בקלפיות של בית אל, אפרת, עתניאל וגוש עציון, קלפיות בהן פייגלין צפוי לזכות באחוז הצבעה גבוה, לא התקבלו ספרי הבוחרים כך שמי שהגיע להצביע נשלח לביתו. במטהו של פייגלין טוענים כי לא מדובר במקרה. לדבריהם התשובה שקיבלו ממזכירות הליכוד היא כי הספרים נשלחו עם נהג מונית שסירב להיכנס לאזור. מהליכוד נמסר בתגובה כי "יש בעיות מקומיות והן מטופלות כרגע על ידי חמ"ל הבחירות של הליכוד".

נכון לשעה 12:45 הצביעו בפריימריז של הליכוד כ-4,500 בני אדם שהם כ-3 אחוזים מכלל הבוחרים. בגלל איחור של אנשי חברת כוח האדם "מן פאוור", שאחראית על כל מערכת הבחירות, התעכבה פתיחתן של חלק מן הקלפיות.

השאלה הגדולה בבחירות היום היא באיזה פער ינצח ראש הממשלה בנימין נתניהו את המתמודד היחיד שניצב מולו. נתניהו עצמו הצביע בקלפי בבנייני האומה בירושלים ואילו פייגלין הצביע בבית ספר בגינות שומרון. ההצבעה תסתיים בשעה 22:00, והיא נערכת ב-154 קלפיות ברחבי המדינה. סה"כ ישנם 125 אלף בעלי זכות הצבעה מבין מתפקדי הליכוד.

בנימין ושרה נתניהו מצביעים בירושליםצילום: אמיל סלמן

לאחר שהצביע אמר נתניהו כי הוא "מבקש ממתפקדי הליכוד לבוא ולהצביע עבורי, אני יודע שרובם תומכים בי. אם אנשים יישארו בבית לא יהיה ביטוי לעוצמת התמיכה ולדרך בה אני מוביל את הליכוד, הדרך שזוכה לתמיכה בקרב חברי הכנסת והשרים. ככל שיגיעו יותר מצביעים זה ישקף את התמיכה הגדולה בי ובדרכי בציבור ובקרב מצביעי הליכוד", אמר נתניהו.

במחנה של נתניהו מייחלים לניצחון מוחץ שבו לפחות 80% מהבוחרים יצביעו בעבור ראש הממשלה. גם שחזור הסבב הקודם, שבו קיבל פייגלין 23% מקולות המצביעים, ייחשב לתוצאה סבירה בעבור מחנה נתניהו. אולם אם כוחו בליכוד יגבר אל מעבר לנתון זה - או אף יגיע לטווח ה-30% - הדבר יהיה הפסד מצד מחנה ראש הממשלה .

לצדו של פייגלין עומד מטה אידיאולוגי עם מאות מתנדבים, הנחשבים לכאלה שיבואו להצביע בכל מזג אוויר ואף להמתין שעות לתורם. ראש המטה של פייגלין, שי מלכה, מאשר כי מאות פעילים יזכו להסעה. המוטיבציה שלהם נהפכת משמעותית יותר על רקע היום החורפי והגשום הצפוי להיות שעלול להשאיר מצביעים רבים בבית. במטהו של פייגלין סירבו לומר מה ייחשב הישג מבחינתם ואמרו כי "עצם ההתמודדות היא ניצחון".

התוצאות הסופיות צפויות להתפרסם בסביבות השעה חצות ולאחר מכן עתיד הכרזת התוצאות ע"י צפויה להתקיים בסביבות חצות בביתן 14 בגני התערוכה. ואחריה צפוי נאום של הזוכה בבחירות לראשות התנוע.

Read this article in English:  Likud primaries underway across Israel, Netanyahu expected to win

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ