הבחירות בקדימה: עמרי שרון מצטרף למטה של ציפי לבני

ייתכן שבנו של מייסד התנועה ייאלץ לעבוד מול השופטת ששלחה אותו לרצון עונש מאסר. מטה מופז: הוכחה נוספת לכך שקדימה זקוקה לשינוי עמוק

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אופיר בר-זהר

עמרי שרון צפוי להצטרף למטה הבחירות של ציפי לבני ולשמש בו בתפקיד בכיר. עמרי, בנו של מקים קדימה וראש הממשלה לשעבר אריאל שרון, עזב את החיים הפוליטיים בשנים האחרונות לאחר שריצה תקופת מאסר על עבירות רישום כוזב במסמכי תאגיד, עבירות על חוק המפלגות ועדות שקר בפני מבקר המדינה. העבירות נעשו בעת ששימש מנהל מטה הבחירות של אביו ב-99, וקיבל עבורו תרומות בסכומים גבוהים מהמותר בחוק.

לבני בירכה הערב (שלישי) על הצטרפותו של שרון למטה שלה. "עמרי יתגייס ויפשיל שרוולים כאן במטה, יתרום מכישוריו ומיכולותיו כדי להבטיח את הישארותה של קדימה בראשותי כאלטרנטיבה לנתניהו ולממשלתו", היא אמרה במפגש עם פעילים. "זה יותר מסמלי בעיני שעומרי, כבנו של מייסד המפלגה ואחד מראשיה, מביע עמדה ערכית ומתגייס להבטיח את הצלחתנו - היא הצלחתה של קדימה".

ייתכן ששרון, שאישר הערב כי הוא מצטרף למטה, ייאלץ לעבוד מול השופטת בדימוס עדנה בקנשטיין ששלחה אותו לכלא, לאחר שהאחרונה מונתה לא מזמן לתפקיד יו"ר ועדת הבחירות של קדימה.

למרות מילותיה הלבביות של לבני, במערכת הפוליטית היו אלה שביקרו את המהלך. גורמים בקדימה אמרו כי יו"ר המפלגה בעלת התדמית הנקייה, מקיפה את עצמה בעבריינים וכי הציבור צריך להיות מודע לדבר.

לבני במטה שלה בתל אביב, הערבצילום: מוטי מילרוד

ניצב בדימוס משה מזרחי, המתמודד לרשימת העבודה בכנסת הבאה, קרא לדבר "בושה" ואמר כי "הנה, זו 'הבשורה הגדולה' שהביאה עימה ציפי לבני ומפלגת קדימה לתרבות השלטונית והפוליטית, הנגועה ממילא בפוליטיקאים מורשעים, אנשים עם קלון, עבריינים ואסירים לשעבר. אולמרט, רמון, הנגבי ועתה - אסיר לשעבר, עמרי שרון. זוהי דוגמא נוספת לתחמנות ומניפולציה פוליטית. הגיע הזמן שהציבור יפקח עיניו ויראה מי באמת רוצה להוביל אותו ועם אילו ערכים ציבוריים ומוסריים".

ממטהו של ח"כ שאול מופז, המתמודד מול לבני בבחירות לראשות קדימה, נמסר בתגובה: "מדובר בהוכחה נוספת כמותה מספק מטה לבני מדי יום, מדוע קדימה זקוקה לשינוי עמוק, לתיקון ולרענון שורות שיעמיד אותה כאלטרנטיבה ראויה אל מול הבוחר הישראלי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ