קדימה: "מפלגת ביבי-פייגלין תמשיך לדרדר את ישראל"

באופוזיציה הגיבו על תוצאות הבחירות לראשות הליכוד, ותקפו את המפלגה. פייגלין: למרות שהמנגנון פעל נגדי, רבע מחברי הליכוד מאמצים את דרכי

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אופיר בר-זהר

מפלגות האופוזיציה מיהרו להגיב הבוקר (רביעי) על תוצאות הבחירות לראשות הליכוד שנערכו אתמול, בהן זכה ראש הממשלה בנימין נתניהו לניצחון מובהק על יריבו משה פייגלין. חלק מהמפלגות השוו בין השניים, וטענו כי אין הבדל בין דעותיהם ומדיניותם.

ממפלגת קדימה נמסר כי "מפלגת ביבי-פייגלין תמשיך לדרדר ולבודד את ישראל. הליכוד קבע הערב כי ברצונו להמשיך במדיניותם המשותפת והקיצונית של פייגלין ונתניהו, בה שבויים אזרחי ישראל בעל כורחם כבר שלוש שנים. מול הליכוד הקיצוני של ביבי ופייגלין – קדימה היא האלטרנטיבה היחידה לשלטון שבכוחה לעצור את הקיצוניות ולהחזיר את השפיות לישראל".

גם ח"כ שאול מופז (קדימה), שיתמודד על ראשות המפלגה מול יו"ר האופוזיציה ציפי לבני בפריימריז ב-27 למארס, מסר כי ״במקום שבו ביבי ופייגלין דרים באותו בית, אנשים הגונים חייבים לחפש לעצמם בית אחר. קדימה בראשות מופז, תהיה להם הבית הזה. הבוחר הישראלי צריך להחליט בין מפלגה קיצונית ומשיחית, לבין מפלגת מרכז חזקה שתחזיר את ישראל למסלול הנכון. קדימה בראשות מופז תהיה המפלגה הזו".

נתניהו בנאום הניצחון בגני התערוכה בת"א, הלילהצילום: תומר אפלבאום

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ועדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

ממפלגת העבודה נמסר כי "נוכח בחירתו החוזרת של נתניהו, וכאשר הליכוד אינו מעניק כל תקווה חברתית, כלכלית, או מדינית לציבור בישראל, ונוכח קריסתה של קדימה וכישלונה החוזר להרכיב ממשלה, הופכים את העבודה למפלגה השנייה בגודלה בישראל. הציבור מבין כי העבודה היא מפלגה רצינית, אחראית, ציונית ואלטרנטיבית לליכוד".

ח״כ זהבה גלאון (מרצ) אמרה כי ״ניצחונו הצפוי של נתניהו בהתמודדות עם פייגלין, רק מחדד את המעבר שעשה הליכוד מהמרכז-ימין לקרוונים של המאחזים. הליכוד הפך למפלגת המתנחלים הגדולה ששמה את הכיבוש במרכז ואת מדינת ישראל בצד״. גלאון הוסיפה כי ״אין הבדל מהותי בין פייגלין לנתניהו, ויש בינהם חלוקת עבודה: בזמן שנתניהו ממסמס כל אפשרות להסדר, שלוחי פייגלין בכנסת מחרבים את המשטר הדמוקרטי בישראל״.

פייגלין, אתמול ברמת גןצילום: מוטי מילרוד

גם המפסיד בבחירות אתמול, משה פייגלין, הגיב לתוצאות. ממטה הבחירות שלו נמסר כי "בהצבעת רבת משתתפים הוכיחו רבע מחברי הליכוד בכל אתר ואתר ברחבי הארץ, כי הם מאמצים את הדרך אותה מתווה משה פייגלין. משה פייגלין משה מברך את כל חברי הליכוד ומודה בחום לפעילים ולמתנדבים שאפשרו להגיע להישג המדהים הזה שהושג בתנאים כמעט בלתי אפשרים".

גורמים במטהו של פייגלין אמרו הלילה כי בהתחשב בכך שכל השרים, כל ראשי הסניפים, כל ראשי הערים, כל הדירקטורים וכל המנגנון נדרשו לסייע לנתניהו ובסוף פייגלין קיבל יותר מרבע מהקולות, מדובר בהישג מרשים.

בסביבתו של פייגלין לא ציפו לניצחון בבחירות, אך כיוונו לטווח הארוך. "עבור כל מי שחפץ במדינה יהודית, חינוך יהודי, משפחה יהודית, הערכים האמיתיים של המחנה הלאומי והליכוד האמיתי, ההתמודדות הזאת תהיה נדבך חשוב מהותי בניצחון שבוא יבוא", אמר פייגלין בבוקר. עוד אמר כי "אנחנו בתהליך מנצח של יצירת מנהיגות יהודית לרוב היהודי הגדול שדבק בזהותו. רק בשבוע שעבר ראינו מהן אמונותיו: 80% מאמינים באלוהים... רק מנהיגות מהסוג שאני מציע יכולה להוציא אותנו מאותו סחרור ולייצר כאן חברת מופת יהודית וחברת חירות יהודית".


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ