משרד המשפטים יבחן מדוע נשים כמעט לא משדרות בקול ברמה

על פי ההסדר של הערוץ עם הרשות השנייה עד היום שודרה רק שעה בשבוע בקריינות נשים, ומעתה תוקדש שעה ביום. השרה לבנת: "לא יאומן כי ישודר"

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

הצוות הבין-משרדי למניעת הדרת נשים בראשות השרה לימור לבנת דן היום (רביעי) בהסדר בין הרשות השנייה ל"קול ברמה", שהתיר לתחנת הרדיו לשדר תסכיתים בקריינות נשים רק לשעת שידור אחת בשבוע, והחל מהיום שעת שידור אחת ביום.

השרה לבנת אמרה כי "בהיבט החוקי משרד המשפטים ימסור את חוות דעתו. בהיבט הציבורי אני חושבת שזו שערורייה שתחנת רדיו שמשתמשת במשאב ציבורי, מחרימה נשים, כובלת אותן לרצועות שידור שבועיות או יומיות, ובפועל אינה מאפשרת להן להתבטא באופן חופשי. זהו דבר שאפשר לומר עליו 'לא יאומן כי ישודר'".

אולפן תחנת הרדיו "קול ברמה" בבני ברקצילום: אלון רון

בנוסף, הציגה השרה לבנת בדיון את חוזר המנכ״ל של המשרד לשירותי דת ואת תיקון רישיונות הקבורה לחברה קדישא שנועדו למגר את תופעת הדרת הנשים במהלך טקסי הקבורה. על פי התיקון שבוצע בתנאי הרישיון לחברות הקבורה, יימנע מצב שבו פסיקה מחמירה של רב מקומי תמנע מנשים לקחת חלק שווה בטקס הקבורה אם בהספדים ואם בליווי הנפטר בדרכו האחרונה. עוד נכתב כי יש לאפשר למשפחות לעמוד ללא הפרדה בין המינים בטקס הלוויה. בחוזר המנכ"ל הודגש כי "התנהגות שלא ברוח חוזר מנכ"ל זה תובא בחשבון בחידוש רישיון הקבורה".

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

השרה לבנת אמרה בהקשר זה כי "בהרבה מובנים מדובר בפריצת דרך ובשינוי סדרי בראשית שהיו נהוגים בתחום זה במשך שנים ארוכות. אני לא חושבת שחוזר המנכ"ל והתיקון של הרישיונות יפתרו את כל הבעיות שהתעוררו, אך אני בהחלט יכולה לומר שאני מרגישה שלמה עמם, ועתה צריך להתמקד באכיפה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ