סער בהתנחלות בשומרון: השלום לא יושג על ידי עקירת יהודים

שעות אחרי שהכריז על הרחבת התוכנית לביקורי תלמידים בחברון, השתתף שר החינוך בטקס חנוכת יחידות דיור בהתנחלות הר ברכה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

שעות לאחר שהודיע על  הרחבת ביקורי תלמידים בחברון, שר החינוך, גדעון סער המשיך הערב (רביעי) בהצהרות תמיכה בהתנחלויות. סער הגיע  לטקס חנוכת שני מתחמים בני 64 יחידות דיור בהתנחלות הר ברכה בשומרון, וניצל את ההזדמנות כדי לפרוס את השקפת עולמו בסוגיית ההתנחלויות.

"ההתיישבות מבוססת על האמונה בזכותנו על הארץ. מגיל צעיר האמנתי שמתיישבים מבצעים שליחות ומגנים על עם ישראל והדוגמה לזה היא גוש קטיף - רצועת עזה היא היום שלוחה איראנית וזה קרה רק אחרי ההתנתקות", אמר סער.

שר החינוך המשיך ואמר כי הנסיגות מהשטחים אינן המתכון להשגת השלום. "מה שראינו כתוצאה מהנסיגות זה שלוחה איראנית בצפון וגם בסיני נכנסים גורמי טרור ומשם מאיימים על ביטחון המדינה", אמר סער. "השאלה המדינית שעומדת כעת היא האם אנחנו במו ידינו נמשיך בתהליך של כיתור עצמי בשלוחות איראניות. לא ראינו מהצד השני שהנסיגות השיגו משהו. הן לא שיפרו וקידמו את מעמד ישראל, ולא תרמו לשלום ולביטחון – השלום לא יושג על ידי עקירת יהודים בארץ ישראל. ככל שנבנה את הארץ כך נשמור על ארץ ישראל רוחנית ופרקטית".

השר גדעון סער (שני משמאל) באירוע לחנוכת שתי שכונות חדשות בהתנחלות הר ברכה, היוםצילום: תומר אפלבאום

השר סער התקבל בתשואות ובהתלהבות רבה על ידי ראש המועצה האזורית גרשון מסיקה שבירך אותו על תמכיתו האיתנה בהתיישבות.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

בדבריו הבוקר בכנסת אמר סער כי לאחר שנה של ביצוע הפיילוט, בכוונתו לפעול להרחבת התוכנית "ביקורים בארץ אבות" מעבר למחוז ירושלים, כך שיתאפשר לבתי הספר מכל בארץ להשתתף בה.

"ההיענות ליציאה לסיורים עד כה היא גבוהה, והיא נעשית על ידי בחירת בתי הספר המעוניינים בכך", אמר סער. "יישוב יהודי התקיים בחברון במשך כל השנים, גם כאשר עם ישראל היה בגלות. על פי אמונתנו, יהודים תמיד יחיו בחברון. אסור שתיווצר אשליה בקרב הערבים שניתן יהיה לעקור את היהודים מחברון".

דנה גולן, מנכ"ל שוברים שתיקה אמרה בתגובה כי "עכשיו כשברור שכל מטרת הסיורים בחברון היא עוד הפגנת נוכחות ישראלית ברחובות חברון ואין להם קשר לחינוך, אני קוראת למנהלי בתי הספר להחרימם ולא לאפשר שימוש בתלמידים ככלי פוליטי של ממשלת הימין הקיצוני להמשך הכיבוש".

ח״כ זהבה גלאון (מרצ), שפנתה למפקד מרחב חברון, שסירב לבקשתה לאפשר את הסיור בהדרכת ׳שוברים שתיקה׳ אמרה כי "השר סער מנסה לשטוף את מוחם של התלמידים. בסיורים של סער לא יפגשו התלמידים פלסטינים. כיכר השוק ריקה בחברון, ריקה כי הצבא והמתנחלים גירשו את התושבים המקומיים".

ח״כ גלאון הוסיפה, כי ״"מי שחושב ש- 800 יהודים יוכלו להמשיך להתגורר בין 165 אלף פלסטינים, משלה את עצמו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ