חייל צה"ל נשכח בכפר באזור רמאללה בעת פעילות מבצעית

תושבים סיפרו ל"הארץ" שהחייל ביקש משני תושבים ללוותו לגדר ההפרדה, שם נאסף ע"י קצין. דובר צה"ל: נוצר נתק, האירוע נמצא בתחקיר

אבי יששכרוף
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אבי יששכרוף

עדי ראייה בכפר בודרוס הנמצא בפאתים המערביים של אזור רמאללה, דיווחו הערב (רביעי) ל"הארץ" כי לפנות ערב נכנס לכפר כוח צבאי עם חמישה כלי רכב צה"ליים. על פי עדויות התושבים, כמה חיילים יצאו מכלי הרכב וכתוצאה מכך התעוררה תסיסה בכפר. בחלוף כמה דקות עזבו כוחות צה"ל את הכפר אך התברר כי חייל אחד מהם נותר מאחור.

אחד התושבים בשם נעים, סיפר ל"הארץ" כי החייל היה מפוחד מאוד וביקש משני מבוגרים בהם נתקל לסייע לו לצאת מהכפר. שני המבוגרים הוליכו את החייל לעבר גדר ההפרדה בניסיון להימנע מחיכוכים עם הצעירים בכפר. לגדר ההפרדה הגיעו קצין ושני חיילים נוספים שאספו את החייל והשיבו אותו לבסיס.

מדובר צה"ל נמסר כי במהלך פעילות מבצעית נוצר נתק למספר דקות ספורות בין הכוח לאחד החיילים, הנושא נמצא בתחקיר.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

לפני כחמש שנים נשכח חייל מחטיבת גולני בשטח רצועת עזה - כ-700 מטר ממערב לגדר המערכת. החייל אותר רק לאחר שחבריו כבר הגיעו לשטח ישראל. מהתחקיר הראשוני עולה כי החיילים היו במבצע מדרום מזרח לחאן יונס. בדרכו חזרה לשטח ישראל עצר הכוח, מגדוד 51 של גולני, ואחד החיילים נרדם. בצה"ל נהוגה תרגולת של "מספרי ברזל", שנועדה למנוע מצב של ניתוק חיילים מן הכוח, אך נראה שבעת הספירה ענה אחד מחבריו של החייל שנרדם במקומו, וכך לא הבחינו החיילים בחסרונו.

החייל אותר לבסוף לאחר שירה כדורים נותבים והשתמש ב"סטיקלייט" כדי שיזוהה. בצה"ל חששו משתי אפשרויות - שהוא ייחטף או שחיילים בקרבת הגדר יירו בו בטעות, משום שיזוהה כמחבל חמוש.

Read this article in English: IDF leaves behind soldier in West Bank village after operation, witnesses say

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ