פייגלין מערער: פרסמו את נתוני הפריימריז המלאים

ראש המטה של המועמד שהפסיד לרה"מ דורש את פרסום נתוני הצבעה בכל קלפי וקלפי, וטוען כי המשקיפים מטעמם דיווחו על תוצאות אחרות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אופיר בר-זהר

המתמודד לראשות הליכוד משה פייגלין ביקש היום (חמישי) לערער על תוצאות הפריימריז, לפיהן קיבל 23% מהקולות. ראש המטה של פייגלין, שי מלכה, שלח ליו"ר ועדת הבחירות, השופט גרוס, דרישה לפרסם את כלל נתוני ההצבעה לפי כל קלפי וקלפי, וטען כי תוצאות ההצבעה הפרטניות אינן עולות בקנה אחד עם התוצאות שרשמו משקיפים מטעם פייגלין. לדבריו, "בשלב זה איננו מקבלים את תוצאות הבחירות כפי שפורסמו. אנו דורשים לקבל את כל המידע הרלוונטי באופן מיידי ובדרך הראויה".

מלכה מוחה על כך שהליכוד פרסם את התוצאות הרשמיות בחלוקה לפי סניפים ולא לפי אתרי ההצבעה. "פרסום התוצאות בדרך זו לא מאפשר בדיקת התוצאות, היות ואין בו פירוט של קלפיות ואתרים", אמר. למרות הפנייה, בסביבת פייגלין לא טוענים לניצחון, "היות ובבחירות אלו הדבר החשוב הוא לא התוצאה הסופית אלא מספר המצביעים בכל מקום, אנו רואים בחומרה רבה את חוסר השקיפות ביכולת שלנו לוודא שאכן פרסום התוצאות הולם את מה שבאמת קרה במציאות", הם מסבירים.

פייגלין מצביע בקרני שומרון, השבועצילום: תומר אפלבאום

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

במטה פייגלין טוענים כי בכמה מקרים שונים היתה רק קלפי אחת לסניף - וכתוצאה מכך הנתון שפורסם התייחס לנתוני ההצבעה במקום ספציפי - מה שיצר אי התאמות בין הנתונים הידועים להם לנתונים הסופיים. "כאשר בוחנים מקומות בהם יש הלימה בין הסניף לאתר, מתברר שאין את אותה הלימה בין התוצאה הידועה לנו על פי המשקיף שנכח בעת הספירה לבין התוצאה שפרסמתם", טוען מלכה. "לדוגמא בסניף בית שמש, התוצאה שדווחה היא 126 קולות למשה פייגלין ו -77 קולות לנתניהו, בעוד שהמשקיף שנכח בספירה דיווח על 289 קולות למשה פייגלין ו-114 קולות לנתניהו. פער דיווח זה הוא בלתי נסבל ויש לו משמעות. תופעה זו קיימת בעוד מקומות".

עוד טוענים במטה כי הנתונים שנמסרו מבית שאן כלל לא תואמים לכמות המצביעים הרשומים - "הליכוד הודיע על 1,074 שהצביעו ומתוכם 1,030 לנתניהו ו-44 לפיגלין. אלא שכלל בעלי זכות ההצבעה הם 834 בלבד ועל פי נתוני משקיפינו הגיעו להצביע רק 550. אנו חוזרים ודורשים לקבל את פירוט ההצבעה בכל קלפי וקלפי".

מהליכוד נמסר בתגובה כי "בהתאם לחוקת הליכוד, ערעורים על תוצאות הבחירות לכהונת יו"ר הליכוד, יוגשו לוועדת הפיקוח בראשות כבוד השופט המחוזי בדימוס ניסים ישעיה, אשר ידון בהם. מבדיקה שערכנו טרם הוגש ערעור וכשיוגש ידונו בו".

באשר לבקשה לקבל מידע על תוצאות ההצבעה בכל קלפי נמסר כי "בבחירות ליו"ר הליכוד היו מאות קלפיות בכל רחבי הארץ. בליכוד שוקדים על הקלדת נתוני ההצבעה שנערכו בכל אחת מהקלפיות, ו-ועדת הבחירות תפרסם אותם בהקדם באתר הליכוד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ