לפיד פונה למתנדבים ביוטיוב: גייסו עוד פעילים

הפוליטיקאי המתחיל פנה למי שהוא מגדיר כ"צבא" של 6,000 מתנדבים בסרטון קצר שעלה לרשת, ודחק בהם לצרף עוד 5 חברים לסייע במאמץ

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אופיר בר-זהר

יאיר לפיד שלח היום (חמישי)  סרטון וידיאו למתנדבים וקרא להם לגייס חמישה אנשים נוספים לתמיכה בו. הוא הסביר כי הסרטון פונה ל-6,000 אנשים שהודיעו לו במייל כי ברצונם להתנדב. בסרטון שהועלה ליוטיוב, יושב לפיד במה שנראה כפינת המחשב בביתו. "זהו דו"ח מצב ראשון שאני נותן לכם, אתם הגרעין הראשוני שמונה 6,000 איש", פותח לפיד את דבריו.

"אל תטעו - זה צבא, אין לאף מפלגה במדינת ישראל 6000 אנשים שבאו ואמרו: 'אני מוכן לבוא לעבוד'", הוא אומר למתנדביו. "זו דרך ארוכה, ייקח לנו זמן, יהיו לנו עד הבחירות סקרים טובים ורעים, יגידו שנעלמנו וחזרנו ויהיו שמועות וסיפורים. אנחנו צריכים להישאר ממוקדים. אנחנו יודעים מה אנחנו רוצים - אנחנו רוצים בחזרה את המדינה".

לפיד מבקש ממתנדביו לפעול: "הדבר הראשון שאני רוצה לבקש מכם כי חשבנו והחלטנו שמזה נתחיל. שכל אחד מכם ילך וישכנע 5 אנשים. זה לא מסובך מדי - אין דבר יותר קל למכור מהאמת. אי אפשר שהמדינה תהיה בת ערובה גם של קבוצות אינטרסים וגם של פוליטיקה מושחתת וטייקונים שרוצים תספורות. זוהי האמת ואמת קל למכור".

לפיד מפרט: "לכו למי שלידכם וכל פעם שתשכנעו אחד מהם תשלחו לנו כתובת אימייל ומגורים ואנחנו ניקח את זה משם. חייבים להרחיב את המעגל כדי שהסיירת המובחרת הראשונית תהיה ההתחלה של משהו גדול שסוחף אחריו מדינה. זו הבקשה שלי מכם. המון תודה".

מוקדם יותר היום התייחס לפיד בעמוד הפייסבוק שלו לעתיד ירושלים. בתגובה לשאלה מצד אחד הגולשים, הוא אמר כי לדעתו ירושלים "שייכת לעם ישראל ולא לאף אחד אחר". לפיד גם התייחס לדבריו של אלי ישי על בניזרי, ואמר "באיזה מדינה בעולם שר הפנים וסגן ראש הממשלה מביע תקווה שעבריין שהורשע בקבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים - שכולם נעשו במסגרת תפקידו הציבורי – 'יחזור במהרה לפעילות ציבורית?' האם לא נותרה בהם שום בושה?".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ