אופיר בר-זהר

חברי ועידת מרצ יבחרו מחר יו"ר חדש למפלגה, בבחירות שייערכו בגני התערוכה בתל אביב בלבד. המתמודדים על התפקיד הם חברי הכנסת זהבה גלאון ואילן גילאון, וכן אורי אופיר, המזוהה עם צעירי המפלגה. בשל מספר הבוחרים (950 בלבד) והמועמדים הקטן, וכן היותה של ההצבעה ממוחשבת, התוצאות ייוודעו כחצי שעה לאחר סגירת הקלפיות המתוכננת לשעה 22:00. ניצן הורוביץ, הח"כ השלישי מטעם המפלגה, לא הודיע על תמיכה באיש מהמועמדים.

גלאון, ששוחחה בשבועות האחרונים בטלפון עם מאות חברי ועידה, העריכה כי תנצח בבחירות. "אני אופטימית אבל לא שאננה", אמרה, "זו ההזדמנות של מרצ להיות הגורם המרכזי המשפיע בשמאל, משום שלשמאל אין כתובת אחרת. אני חלופה אמיצה שמציגה עמדות ברורות, ויש לי אומץ לומר את הדברים גם כשהם נגד הקונצנזוס. "חברי הוועידה צריכים לבחון מי יכול להנהיג, להכתיב את סדר היום ולא להיגרר", הוסיפה גלאון. בסוף השבוע האחרון שלחה גלאון הודעה שלפיה בתומכים בה נמצאים ראשי המפלגה בעבר וחברי כנסת לשעבר מטעמה, בהם שולמית אלוני ויוסי שריד.

מימן: גילאון, גלאון וחיים אורון בכינוס מרצ בצוותא בתל אביב לקראת הבחירות הקודמות, ב-2009צילום: דודו בכר

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

אילן גילאון, שמטהו פרסם אמש הודעה שהביעה ביטחון בניצחונו בהפרש של קולות בודדים, שוחח אף הוא עם פעילים רבים והגדיר עצמו "מרצ של הפועלים". זאת בניגוד לגלאון, המייצגת לדעתו את "מרצ הבוטיקית והמסוגננת". גילאון הדגיש כי בכוונתו לצרף לשורות המפלגה את הצעירים שנטלו חלק במחאה בקיץ האחרון.

"באפשרותי לקלוט טוב יותר את מחאת הקיץ", אמר גילאון, "קם פה דור שיודע לתבוע מה שמגיע לו. רוב הציבור הישראלי הוא שמאלני, אך לא יודע זאת. צריך להחזיר את מדינת ישראל לאזרחיה החוקיים".

בניגוד לח"כים המתמודדים ולאנשיהם, אורי אופיר לא התייחס לאפשרות של ניצחון אך קיווה לכפות סיבוב שני. "אני מעריך כי שליש מחברי הוועידה טרם החליטו במי לבחור, ואנו פונים בעיקר אליהם", אמר, "היעד האסטרטגי שלנו הוא לייצר נראות גבוהה דיה כדי להבהיר שמרצ היא מפלגה מורכבת ולא רק יושב ראש".

גם אופיר קיווה לרתום למרצ את משתתפי המחאה. "יש ציבור ענק שרוצה לשלב בין האג'נדה הסוציאל-דמוקרטית לרעיון של שתי מדינות לשני עמים", העריך, "קשה לנו להתנחל בלב של האנשים. אנשי שמאל מדברים וכותבים כבר זמן רב את הדברים הנכונים והצודקים, אך לא גורמים לאנשים להתרגש ולצאת לרחוב".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ