טיבי לא יוכל לנאום במשך חודש לאחר שאמר שהוא "בז" להחלטת ועדת האתיקה

זכותו של חבר הכנסת נשללה בעקבות עימות מילולי בינו לבין יו"ר ועדת האתיקה, יצחק וקנין מש"ס, במהלכו אמר בערבית שהוא "בז לכם ולהחלטתכם"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ועדת האתיקה של הכנסת החליטה לשלול את זכות דיבור מחבר הכנסת אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל) למשך חודש, במסגרת נאומים בני דקה החל מהיום (שלישי). ההחלטה התקבלה בעקבות עימות מילולי במליאה בין טיבי ליו"ר ועדת האתיקה, יצחק וקנין מש"ס לפני כשבועיים, בעקבות החלטה קודמת של הוועדה להרחיק את טיבי לשבוע מדיוני המליאה

טיבי הורחק אז מדיוני המליאה ומוועדות הכנסת בעקבות חמשיר משפיל שכתב על ח"כ אנסטסיה מיכאלי מישראל ביתנו. בעימות לפני שבועיים הטיח טיבי בווקנין בערבית: "אני בז לכם ולהחלטתכם". בעקבות דבריו אלו הוחלט היום להרחיקו.

צילום: שירן גרנות

אחמד מוהנא, דוברו של טיבי, מסר בתגובה להחלטה כי "ברור לכל כי מדובר ברדיפה אישית כנגד ח"כ טיבי. ועדת האתיקה הפכה לטריבונל ימני הרודף את טיבי בשל נאומיו. האירוע המדובר היה אמור להביא להרחקתו דווקא של ח"כ וקנין, שניהל את הישיבה, השתלח בטיבי ומנע ממנו לדבר".

"אין ספק שמדובר בפגיעה בוטה בחופש הדיבור של חבר כנסת בתוך המליאה", מסר מוהנא. "יש כאן חציית קו אדום על ידי ועדה שמי שעמד בראשה היום , חברת הכנסת אריה אלדד (איחוד לאומי) כינה את טיבי ׳אויב׳".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ