לפיד שלח לפעיליו דף מסרים: אנחנו המרכז האמיתי

המסר הראשון מתייחס לשאלה מדוע לפיד נכנס לפוליטיקה. "עם 20-15 מנדטים נוכל לשחרר את הממשלה הבאה מהסחטנות הקואליציונית"

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אופיר בר-זהר

יאיר לפיד שלח לתומכיו דף מסרים על מנת שיוכלו לשכנע אחרים להצטרף למפלגה. במסמך כותב לפיד "אני מצרף לכל מי שביקש דף מסרים כדי שיסייע לכם להסביר את עמדותינו. המון תודה על המאמץ, ועוד טיפ קטן: תשאלו אותם כל הזמן 'איפה הכסף?'"

המסר הראשון מתייחס לשאלה מדוע לפיד נכנס לפוליטיקה. לדבריו, "מפני שכך אי אפשר להמשיך. למעמד הביניים - הציבור היצרני של מדינת ישראל - נמאס מיוקר המחיה, מזה שכל הנטל נופל עליו, מכך שציבורים שלמים במדינה חיים על חשבונו, ומן העובדה שהוא זה שנושא על גבו את המדינה אבל קולו אינו נשמע".

מבחינת הגדרת זהותה של המפלגה מתאר לפיד כי "אנחנו המפלגה שבאה לייצג את מעמד הביניים. אנחנו קבוצה של ישראלים שהחליטו לעזוב משרות נוחות ואת חייהם הנוחים כדי להיאבק למען דבר שאנחנו מאמינים בו".

יאיר לפיד. "אנחנו המפלגה שבאה לייצג את מעמד הביניים"צילום: אופיר בר-זהר

"המפלגה הוקמה מפני שהמעמד היצרני במדינת ישראל - משלמי המסים, העובדים, המתגייסים לצבא ומשרתי המילואים - הפך להיות הציבור היחיד במדינת ישראל שאין לו ייצוג אמיתי. 'כשאנחנו שואלים 'איפה הכסף?' כוונתנו היא שאנחנו שמחים וגאים להיות הציבור שמשקיע הכי הרבה במדינת ישראל, אבל אנחנו רוצים גם לדעת שהמדינה משקיעה בנו. במה אנחנו רוצים שהכסף שלנו יושקע? בחינוך, בדיור בר-השגה, בבריאות, במשטרה, ברווחה ובצמצום יוקר המחיה. ובמה לא? בממשלות מנופחות, במפלגות סקטוריאליות, בסחטנות קואליציונית ובתספורות לטייקונים".

ומה הן כוונותיו האופרטיביות של לפיד להמשך הדרך? "התוכנית שלנו מורכבת ונוגעת לכל תחומי החיים בישראל, וטובי המומחים בישראל שוקדים עליה, אבל הנה עיקרי הדברים: אנחנו נשנה את שיטת המשטר כדי שהיא תאפשר משילות, צמצום הביורוקרטיה והשחיתות השלטונית; אנחנו נפעל לביטול חוקי האפליה כמו חוק טל וחוק נהרי, נקים מנגנון לשירות אזרחי ונעודד יציאה לעבודה בקרב הציבור החרדי והערבי; אנחנו נדאג לכך שלא תוקם עוד במדינת ישראל ממשלה מנופחת ובזבזנית של 40 שרים וסגני שרים (והנה הבטחת הבחירות הראשונה שלנו: לא יהיו אצלנו שרים ללא-תיק; אנחנו נפעל לשינוי סדרי העדיפויות במדינה, כדי שמפלגות הקואליציה השונות לא יוכלו לסחוט את התקציב והוא יוקדש לטובת האזרחים".

עשו לנו לייק בפייסבוק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות ישירות אליכם

יצילום: אוליבייה פיטוסי

השאלה הרביעית שעליה בוחר לפיד לענות היא "למה דווקא אנחנו". לדבריו, "אנחנו המפלגה היחידה שיכולה להביא קולות גם מימין וגם משמאל. מעמד הביניים נמצא גם בליכוד ובישראל-ביתנו, אבל הם לעולם לא יצביעו למפלגת העבודה גם כי שלי רדיקלית ושמאלנית מדי וגם מפני שזוהי מפלגה מסואבת ומיושנת, ובוודאי שלא יצביעו לקדימה שנראית להם בצדק כחבורה כושלת של פוליטיקאים מהסוג הישן".

הנקודה החמישית והאחרונה נוגעת למטרותיו של לפיד, והוא מסמן יעד שאפתני של 20-15 מנדטים. "המטרה שלנו היא להגיע למספיק מנדטים כדי שנוכל לקבוע את סדר היום של הממשלה הבאה", הוא כותב. "הניסיון מלמד שעם 20-15 מנדטים נוכל לשחרר את הממשלה הבאה מהסחטנות הקואליציונית ולגרום לה לפעול למען מה שחשוב: הקטנת הממשלה, שינוי הקריטריונים וסדר העדיפויות כדי לתת קדימות לדיור, חינוך, בריאות, ביטחון פנים וצמצום יוקר-המחיה".

לפיד מסיים את דבריו במספר עובדות. "למעלה מ-50% מתלמידי כיתות א' השנה הם חרדים או ערבים. אין לנו דבר נגד חרדים וערבים, אבל מה יהיה בעוד 12 שנה כשהם יגיעו לגיל הגיוס והעבודה?", הוא כותב. עוד הוא מציין כי "בממשלת ישראל יש יותר שרים וסגני-שרים מאשר בממשלת צרפת וגרמניה ביחד", וכן כי "שר החינוך הנוכחי הוא שר החינוך העשירי ב-15 השנים האחרונות. שיטת המשטר הנוכחית אינה מאפשרת משילות ויציבות שלטונית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ