אשל הכחיש בחקירתו כי הטריד את ר'

ראש הסגל במשרד רה"מ נחקר 8 שעות וטען כי היה בינו לר' קשר אבהי קרוב, אך הגדיר את הטענות שהועלו נגדו בחקירה כרכילות וכסילוף האמת

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תומר זרחין

ראש הסגל במשרד ראש הממשלה, נתן אשל, הכחיש היום (שלישי) כי הטריד את ר', עובדת הכפופה לו במשרד ראש הממשלה. אשל טען כי אכן היה בינו לר' קשר אבהי קרוב, על רקע תמיכתו בה במשבר האישי אותו חוותה לאחרונה. אולם הוא הכחיש כי עקב אחריה, פשפש במסרונים במכשיר הטלפון הסלולרי שלה או "השתלט על חייה", כפי שגורמים בלשכה טענו ששמעו מפיה של ר'. את הטענות שהועלו נגדו הגדיר בחקירה כרכילות וכסילוף האמת.

בשבוע שעבר החליט היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין להורות לנציבות שירות המדינה לפתוח בחקירה בעקבות מידע שהתקבל על ידי בכירים במשרד ראש הממשלה, לפיו אשל הטריד את ר', עקב אחריה ביום ובלילה, קרא תכתובות מייל שלה וכן מסרונים בטלפון הנייד. עוד נטען כי אשל צילם את ר' תמונות בעלות אופי מיני במספר הזדמנויות. במסגרת חקירת הנציבות נגבו עדויות מלפחות 16 עדים, שחלקם אישרו את המידע הראשוני שהתקבל אצל וינשטיין.

אשל נחקר היום באזהרה במשך כשמונה שעות במשרדי אגף המשמעת בנציבות שירות המדינה בירושלים, וצפוי להיחקר שוב מחר. היום הוא עומת עם העדויות שנאספו נגדו, והכחיש בתוקף כי עבר עבירה אתית או פלילית ביחסו לר'. אשל אמר כי הוא אינו מאמין ש-ר' אמרה לעובדי המשרד שמהם נגבתה עדות את הדברים שיוחסו לה, וטען שמדובר בשקרים, רכילויות וסילוף האמת, שמקורם בקנאה של גורמים שונים על היחס התומך שהעניק לר' בתקופה הקשה שחוותה בחייה האישיים.

ביחס לכך שעיין בתכתובת מייל של ר', אמר אשל כי מעולם לא עיין בתכתובות פרטיות שלה, אלא בתכתובות שנכתבו במסגרת העבודה ולצרכי עבודה והכחיש בתוקף כי קרא מסרונים בטלפון הסלולרי שלה. הוא דחה טענות כי "השתלט על חייה", וכי קירב אותה או הרחיקה ממנו באופן מניפולטיבי לפי גחמותיו.

עשו לנו לייק בפייסבוק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות ישירות אליכם

האריך בתחילת השבוע את החופשה הכפויה אליה יצא בעשרה ימים נוספים, על מנת לאפשר לנציבות שירות המדינה להשלים את החקירה המשמעתית. עם השלמת חקירתו של אשל יצטרך וינשטיין לדון עם אנשי הנציבות באשר להמשך הטיפול בתיק.

אנשי הנציבות ומשרד המשפטים המלווים את התיק עדיין נתקלים עדיין בסרובה של ר' להעיד בפרשה, לא כל שכן להגיש תלונה נגד אשל. גורמים משפטיים שנחשפו לראיות שנאספו נגד אשל עד כה אמרו כי החומר שנאסף עד כה בנציבות, מצד גורמים שונים שנחשפו במישרין ובעקיפין להתנהלות של אשל ביחס לר' יקשו על וינשטיין לאפשר את חזרתו של אשל לעבודה במשרד ראש הממשלה.

ראש הסגל בלשכת רה"מ, נתן אשל, בדרך לחקירתו באגף החקירות של נציבות המדינה צילום: אוליבייה פיטוסי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ