זהבה גלאון נבחרה לראשות מרצ ברוב של 60%

גלאון גברה על ח"כ אילן גילאון שקיבל 305 קולות ואורי אופיר, שזכה ל-23 קולות. 90% מ-950 חברי ועידת המפלגה השתתפו בהצבעה

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אופיר בר-זהר

חברת הכנסת זהבה גלאון ניצחה בפריימריז על ראשות מרצ, ברוב של כ-60%. גלאון קיבלה 506 קולות, חבר הכנסת אילן גילאון קיבל 306 קולות, והמתמודד השלישי אורי אופיר קיבל 23 קולות.

בנאום הניצחון שלה אמרה גלאון: "איזה אנרגיות חברים וחברות, מרצ חוזרת", אמרה גלאון כשעלתה לנאום ניצחון בפני חדר עמוס בפעילי מרצ בגני התערוכה. "חברות וחברים תודה על האמון". גלאון הודתה לחברי המפלגה, ליו"ר היוצא אורון ולמתמודדים הנוספים, וכן למשפחתה, "בלעדיכם לא הייתי עושה את זה".

"משהו טוב קורה למרצ. מרצ מתעוררת ואני מציעה לכם לישון טוב הלילה כי ממחר בבוקר יש לנו הרבה עבודה וממחר כולנו ביחד הולכים להסתער על הרחוב הישראלי ולהחזיר את מרצ להיות מפלגה גדולה ומשפיעה".

ממחר אנחנו ביחד יוצאים לעבודה משותפת המשיכה גלאון. אני קוראת לכם להתייצב לצדי ולשלב ידיים בהובלה של מרצ למקומה הטבעי בפוליטיקה הישראלית. אני מתכוונת להשיב למרצ את הרוח הלא ממסדית האנרגטית החצופה המחודדת. מרצ חוזרת. חברי הכנסת הורוביץ וגילאון יש לנו תפקיד מאוד חשוב בכנסת. יש לנו תפישת עולם קוהרנטית אבל לא נוכל לעשות זאת בלי המפלגה ובלעדיכם.

"יש כאלה שמדברים בעד שכבות מוחלשות - ומי לא בעד שכבות מוחלשות? יש כאלה שמדברים על מעמדה בינלאומי של ישראל - ומי לא מודאג ממעמדה הבינלאומי של ישראל? ויש מי שרוצה לחפש את הכסף מתחת לפנס – או למען הדיוק בפייסבוק. ואנחנו יודעים איפה הכסף – הוא בישיבות ובהתנחלויות".

זהבה גלאון עם ההכרזה על נצחונה, הערבצילום: אלון רון

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

אחוזי הצבעה גבוהים נרשמו בהצבעה. שעה בלבד לאחר פתיחת הקלפיות בארבע אחרי הצהריים, ו-20% מחברי הוועידה כבר מימשו את זכותם להצביע. בשבע בערב כ-60% כבר הצביעו ובסיום ההצבעה בעשר הסתכם הנתון הסופי של המצביעים ב-835 קולות שהם כ-90% מתוך כ-950 חברי הוועידה.

ההצבעה התקיימה בגני התערוכה בתל אביב, בין אירוע של חברת אורנג' לכינוס של שחקני ברידג'. בניגוד לאירועים דומים במפלגות אחרות, שבהם בלטה התחרות וחוסר האהדה של המחנות השונים זה לזה, בוועידת מרצ מחנות המועמדים התערבבו זה בזה ופעמים רבות ניתן היה לראות את שלושת המתמודדים עומדים האחד ליד השני, ואף מברכים חברי ועידה אשר לבשו חולצות וענדו מדבקות תמיכה במתמודדים אחרים. חבר הכנסת ניצן הורוביץ סירב לומר עבור מי הצביע.

פעיליה של גלאון לבשו חולצות ירוקות, צבע המפלגה, וסטיקרים "אני עם זהבה גלאון". גילאון בחר בצבע האדום ואמר כי זהו צבע הולם עבור מפלגה סוציאליסטית וכי אם יזכה המפלגה תהפוך לאדומה עוד יותר, ואילו פעיליו של אורי אופיר לבשו לבן. במהלך היום המשיכה גלאון לשדר ביטחון כי היא צפויה לנצח, בעוד שגילאון סירב להעריך ואילו אורי אופיר קיווה כי כ-60-50 חברים יבחרו בו. אופיר סיפר כי השקיע אלפי שקלים בודדים בהתמודדות וכי עיקר ההוצאה היתה חופשה של חודש מעבודתו כגזבר של אגף בתנועה הקיבוצית ושכירת רכב. פעיליו סייעו כששילמו מכיסם עבור חולצות התמיכה בו, בעלות של 20 שקל לחולצה.

גלאון קראה למתמודדים האחרים לבמה בסיום דבריה. אילן גילאון אמר כי "האלטרנטיבה שהצעתי לא התקבלה. אין ספק שממחר בבוקר צריך ללכת לקרב האמיתי. מרצ שדוגלת בהפסקת הכיבוש ובאותה נשימה בתחילת הכיבוש של מדינת ישראל מחדש. הדור הבא תפקידו יהיה לתקן את כל מה שקולקל במאה השנים האחרונות. אני רוצה לברך את זהבה".

אורי אופיר אמר כי "מרצ המפלגה היחידה שהיתה מאפשרת להתמודד בכזו הוגנות. לכולנו יש אתגר אחד - להסתער על הציבור הישראלי. נתראה בבחירותה כלליות"
גלאון מחליפה את יו"ר מרצ הנוכחי חיים אורון (ג'ומס) אשר פרש מהכנסת ב2011. בבחירות האחרונות זכתה המפלגה ל3 מנדטים בלבד אך סקרים אחרונים מנבאים לה עלייה עד ל5-6 מנדטים.

יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ' בירכה את ח"כ גלאון על היבחרה לראשות מרצ. זהבה היא אישה ראויה, פרלמנטרית מצוינת הנאבקת על דרכה. פיה וליבה שווים, עמדותיה מחודדות, ואני מאחלת לה בהצלחה באתגרים החשובים העומדים בפניה"


תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ