הממשלה תדון בהענקת הקלות מס לתורמים ל"עידוד ההתיישבות"

הצעת החוק שהגישו הח"כים זאב אלקין וציון פיניאן מהליכוד מבקשת להעניק זיכוי במס בשיעור של עד 35% כנגד תרומה להתיישבות

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

ועדת השרים לחקיקה תדון ביום ראשון הקרוב בהצעת חוק המכירה בתרומות לעידוד ההתיישבות לצרכי מס ומעניקה זיכוי בשיעור של עד 35% מגובה התרומה. את ההצעה יזמו חברי הכנסת זאב אלקין וציון פיניאן מהליכוד. על פי הכותרת הכוונה לתמיכה בהתיישבות בכל רחבי ישראל, אך בפועל הכוונה היא לקדם  ארגונים שמסייעים להתנחלויות ונותנים במה לתפיסת העולם של מועצת יש"ע.

כיום מכירה המדינה בתרומות למוסדות הפועלים למען מטרות ציבוריות מוגדרות ובהן נושאי דת, תרבות, חינוך, מדע, בריאות, סעד או ספורט, ומטרות שאושרו על ידי שר האוצר כמטרות ציבוריות.

יוזמי ההצעה הסבירו כי "בתוך שלל המטרות, בולטות בהיעדרן מטרות של חיזוק הציונות ועידוד ההתיישבות הציונית. בימים אלו של שחיקה מתמדת בערכים בכלל, ובערכי הציונות וההתיישבות בפרט, ראוי להשיב לערכים אלו את בכורתם ולהעמידם במקום הראוי להם. אחת הדרכים לעשות זאת היא בדרך של מתן פטור ממס על הכנסותיהם של מוסדות ציבוריים הפועלים להשגת מטרות אלה והכרה בתרומות הניתנות להם לצרכי מס".

אלקין ופיניאן העריכו שהמשמעות התקציבית של התיקון לחוק היא "מזערית" ולדבריהם, "בכל אופן, הרווח שיצמח מכך למדינה, גם בהיבט הכלכלי, עולה על כך לאין שיעור".

בנייה בהתנחלות אריאל. ארכיוןצילום: ניר כפרי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ