גל הירש חוזר לצה"ל: ישרת במפקדת העומק

הירש, ששימש מפקד אוגדה 91 בעת מלחמת לבנון השנייה, התפטר מתפקידו בשל הביקורת שנמתחה עליו. שמו נקשר ב"תורות לחימה פוסט מודרניות"

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

גל הירש, מפקד אוגדה 91 במלחמת לבנון השנייה שהתפטר מתפקידו בסיומה, חוזר לתפקיד רשמי בצבא. הירש מונה לתפקיד סגן מפקד מפקדת העומק, גוף חדש שהוקם בצה"ל בחודשים האחרונים שיעסוק ב"הפעלת הכוח ולייזום והובלת מבצעים רב-זרועיים בעומק האסטרטגי". מינויו של הירש, כקצין מילואים בדרגת תא"ל, מגיע כחלק מתהליך בניית המפקדה עצמה ומשימותיה. בדצמבר האחרון אישרו במערכת הביטחון את מינויו של האלוף שי אביטל לתפקיד מפקדת העומק.

תא"ל (במיל') הירש ספג ביקורת גם מפקודיו שלו (זכור לדוגמה ראיונו של מפקד חטיבת השריון 7, אל"ם אמנון אשל, שמתח ביקורת על תפקודו), בשל תפקודו בזמן מלחמת לבנון השנייה.

ועדת אלמוג, בראשות האלוף במיל' דורון אלמוג, לבדיקת אירוע החטיפה, המליצה כי אין לקדם את הירש ויש למנוע ממנו לשמש בעתיד בתפקיד פיקודי. הירש, כמעין צעד מונע, החליט ערב פרסום התחקיר להתפטר מתפקידו.

לאחר שסיים את שירותו, הקים הירש את חברת הייעוץ הביטחוני "דפנסיב שילד", והרצה בפורומים שונים, בין היתר גם בתוך צה"ל עצמו - בקורסי מפקיד חטיבות.

בצה"ל הדגישו כי הירש ימונה כקצין מילואים, בדומה ליתר המפקדות והפיקודים בהם יש קצין המשמש כ"סגן" למפקד הפיקוד. במפקדה החדשה יהיו מספר קצינים מצומצם, שיעסקו בעיקר במבצעים האסטרגיים של ישראל, המבוצעים במרחק ניכר משטחי המדינה. לכן, תפעיל המפקדה את היחידות המיוחדות של הצבא - שייטת 13, סיירת מטכ"ל, ושלדג, בזמני מבצע. להירש יהיה בכך יתרון מסוים: הוא היה סגן מפקד היחידה בזמן שהרמטכ"ל, בני גנץ, היה מפקדה, ובהמשך אף פיקד עליה בעצמו.

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ