צחי הנגבי גייס 80 אלף ש' להשתתפות בפריימריז

מאחר שהנגבי לא משמש כיום חבר כנסת, הוא אינו מוגבל לתרומה של כ-11 אלף שקל בלבד לכל אדם. התרומות דווחו למבקר המדינה

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אופיר בר-זהר

צחי הנגבי נערך לחזרה לחיים הפוליטיים, וגייס קרוב ל-80 אלף שקל בחודשים האחרונים. הנגבי אישר את הדברים ואמר כי הוא בהחלט מתכוון להתמודד בפריימריז הקרובים כדי לכהן כחבר כנסת מטעם קדימה.

בינואר האחרון קיבל הנגבי תרומה של 20 אלף שקל מאברהם אונגר מכפר שמריהו. חודש לפני כן קיבל הנגבי שתי תרומות של 2,000 יורו האחת מהתורמים האיטלקים פייטרו קזמאסימה ואנה מריה פגליארני. תושב נשר יוסי עמר תרם לו 18 אלף שקל, ואילו ברק דקל מארסוף ודניאל רול מפתח תקוה התרימו לו 10,000 שקל כל אחד.

התרומות דווחו באתר מבקר המדינה. מאחר והנגבי לא משמש כיום חבר כנסת הוא אינו מוגבל לתרומה של כ-11 אלף שקל בלבד לכל אדם. מוקדם יותר ב-2011 גייס הנגבי 20 אלף שקל נוספים, כך שסך התרומות מסתכם כעת בכמאה אלף שקלים.

הנגבי עם בר-און ומופז בהתכנסות מועצת קדימהצילום: תומר אפלבאום

הנגבי נאלץ לפרוש מהכנסת ב-2010, לאחר שהוטל עליו קלון בשל הרשעתו במתן עדות שקר. ב-2002 חתם הנגבי על תצהיר שהוגש ליו"ר ועדת הבחירות בליכוד, לפיו אינו אחראי למודעת פרסומת שבה נטען כי פעל למינוים של יותר מ-70 חברי ליכוד לתפקידים שונים.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

המודעה פורסמה בעלון שהופץ לחברי מרכז הליכוד זמן קצר לפני הבחירות הפנימיות במפלגה. הנגבי הורשע בעניין זה בעדות שקר והוטל עליו קלון אשר חייבו לעזוב את הכנסת, אך לא מונע ממנו לחזור אליה בעתיד.

בהתמודדות הנוכחית בקדימה תומך הנגבי ביו"ר המפלגה הנוכחית ציפי לבני. בימים האחרונים עלה קמפיין בפייסבוק אשר קורא לו לרוץ לראשות המפלגה ואף מציג סרטונים וסטיקרים שונים התומכים במועמדותו.

הנגבי אמר בעניין זה כי מדובר בפרובוקציה שלא נעשתה על דעתו או בידיעתו. "אנחנו מנסים להביא למחיקת האתר הזה. אני לא מתמודד, אני תומך בלבני ונמצא במטה שלה", הסביר.

במקביל דיווח ח"כ שאול מופז על תרומה של 44 אלף שקל שקיבל מחגי שלום. שלום הוא בעלי הרשת טיב טעם והוא העביר למופז את הסכום המקסימלי האפשרי לתורם בודד. שלום, בעבר אלוף בצה"ל וראש אגף האספקה, מכיר את מופז עוד מימי שירותם הצבאי. בעבר שימש ראש מטה הבחירות של אהוד ברק. שלום סירב להגיב לדברים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ