כבל עתר בדרישה לאפשר התמודדותו: "ההסתדרות מתנהלת בשיטות של מאפיה"

ועדת הבחירות בהסתדרות דחתה את ערעורו הקודם משום שלא שילם דמי חבר ב-16 השנים האחרונות, ורק באוקטובר 2011 ביקש לחדש את חברותו בארגון

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

ח"כ איתן כבל (עבודה) עתר היום (ראשון) לבית המשפט המחוזי בתל-אביב בדרישה לחייב את ההסתדרות לאפשר את התמודדותו לראשות הארגון. זאת, לאחר שוועדת הבחירות בהסתדרות דחתה בחודש שעבר את ערעורו, בנושא משום שלא הופיע בספר הבוחרים של ההסתדרות.

הוועדה הודיעה לכבל כי היא דוחה את ערעורו, כיוון שלא שילם דמי חבר ב-16 השנים האחרונות, ואילו רק באוקטובר 2011 ביקש לחדש את חברותו. מאז שילם דמי חבר במשך חודשיים בלבד ולפיכך לא הוכנס לספר הבוחרים.

כבל טען בעתירתו כי כבר ביוני השנה הבטיחה ההסתדרות את המשך כהונתו של היו"ר המכהן, עופר עיני, על ידי כך שחסמה את האפשרות של מועמדים חדשים להתפקד או להירשם להתמודדות. בנוסף הזכיר כבל שורה של "גזירות", המקשות על מועמדים חיצוניים להיבחר.

כך לדוגמה הזכיר הנחיה ולפיה "פרסום נהלי איסור גיוס תרומות, החלים רק על רשימות חדשות בלבד, בזמן שהסיעות הקיימות בהסתדרות כיום, כמו סיעתו של עופר עיני נהנות מתקציבי עתק של מיליוני שקלים לצורך ביצוע פעילותן הפוליטית; העלאת אחוז החסימה מהבחירות הקודמות לבחירות הנוכחיות מ- 3%- ל- 4.5%; ודרישה להפקדת ערבות בנקאית מרשימות חדשות בגובה של 100,000 שקלים".

באשר לגריעתו מפנקס החברים של ההסתדרות, טען ח"כ כבל כי הדבר נעשה בניגוד להחלטות קודמות של ההסתדרות בעניין, ובניגוד לחוקת ההסתדרות עצמה, מבלי שוועדת חברים, על הקמתה הוחלט בחוקת הבחירות, נתכנסה כלל. "אני קורא לבית המשפט להתערב באופן מידי בהליך הבחירות בהסתדרות ולהבטיח דמוקרטיה בארגון הכלכלי חברתי החשוב בישראל. לא יתכן שארגון כל כך חשוב יתנהל בשיטות של מאפיה".

כבל ביקש מבית המשפט המחוזי בתל אביב להורות על ביטול חוקת הבחירות של ההסתדרות ולדחות את כל המועדים הקבועים בלוח המועדים לבחירות, בהם מועדי ההכרזה המתוכננים על המועמדים לתפקיד יו"ר ההסתדרות.

ח"כ איתן כבלצילום: מיכל פתאל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ