כתב אישום נגד חייל גולני בעוון השחתת רכוש פלסטיני

עזריה טנא נאשם ביחד עם שתי צעירות נוספות בריסוס כתובות נאצה, בהשחתת רכוש ובאיום בנשק. פרקליטו: "זה סיפור על רקע רומנטי"

חיים לוינסון
חיים לוינסון

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום (רביעי) כתבי אישום נגד חייל גולני ושתי צעירות נוספות, באשמת השחתת רכוש וריסוס כתובות נאצה נגד פלסטינים בכפר לובן א שרקיה.

על פי כתב האישום, עזריה טנא, חייל בעל עבר פלילי של שימוש בחומרי נפץ, הנמצא כעת בשלב המסלול המתקדם בגולני, יצא עם נשקו מביתו באיתמר ואסף את מוריה גולדברג ואוריין ניזרי. השניים ונסעו לכפר לובן א-שרקיה במרכז הגדה. השלושה ריססו את הכתובת "מוחמד חזיר" על גבי מבנה בכפר, ואילו מוריה גולדברג קרעה שקי סיד בחנות לציוד בניין, פעולה שתועדה במצלמת אבטחה של בעל החנות. לאחר מכן נכנסו הבנות לחניון וחיבלו ברכבים. בדרכם החוצה, פלסטינים שזיהו אותם חסמו את דרכם ויצאו לעברם עם אלה. טנא, הצמיד את רובה "התבור" שלו לגופו של אחד מהם. באותו זמן, גולדברג עוד הספיקה לכתוב על אחת המכוניות "נקמה" בטרם ברחו מהמקום.

סרטון האבטחה בו נראית מוריה גולדברג משחיתה סחורה בחנות חומרי הבניין

גולדברג, מכפר תפוח, היא נצר למשפחה של חסידי הרב כהנא. אביה, לני גולדברג, היה מהקבוצה שעלתה עם בנו של כהנא לישראל והתיישבה בכפר תפוח. הוא חיבר בעבר ספר על הרב ומעביר שיעורים על משנתו. אחותו שרה נישאה לעמי פופר, שרצח 7 ערבים בצומת גן הוורדים בראשון לציון ב-1990, ונהרגה בתאונת דרכים.

נגד ניזרי, למרות שהיא רק בת 18, עומדים כבר 6 כתבי אישום בבית משפט השלום בירושלים. כתב האישום האחרון שהוגש נגדה הוא באשמת פגיעת ברגשות דת, לאחר שצעקה "מוחמד חזיר" ו"מוחמד ההומו" למתפללים מוסלמים בדרכם לתפילת הרמדאן בהר הבית.

פרקליטה של ניזרי מטעם הסנגוריה הציבורית, עו"ד יצחק בם, אומר כי "אוריין עצורה כבר חמישה ימים כאשר המעשה היחיד שמיוחס לה בכתב אישום הוא ריסוס גרפיטי. אין שום הצדקה לעצור אדם על גרפיטי ואני תוהה מתי יעצרו על זה אנרכיסטים".

פרקליטו של טנא מטעם עמותת "חננו" עו"ד נפתלי ורצברגר אמר: "הטענה שלנו היא שכל המעורבות שלו בסיפור היא על רקע רומנטי ולנסות להפוך את זה לפשע לאומני זה מוציא כל הסיפור מפרופורציה. בסופו של דבר מה שיש שם זה כמה כתובות גרפיטי מטופשות".

בתגובה לשאלת "הארץ" דובר צה"ל מסר כי ""נוכח הגשת כתב האישום, יבחן עניינו של הנאשם ע"י הגורמים הרלוונטיים בצה"ל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ