ישי הורה לפתוח את מעבר קוניטרה לחזרת סטודנטים דרוזים מסוריה לישראל

שר הפנים אישר גם ל-35 דרוזים לעבור לסוריה דרך מעבר הגבול כדי לבקר את קרוביהם שנפצעו בקרבות או שבני משפחותיהם נהרגו

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

שר הפנים, אלי ישי, אישר היום (רביעי) ל-15 סטודנטים דרוזים הלומדים באוניברסיטאות בסוריה לחזור לישראל לאלתר, בעקבות הקרבות המתחוללים במדינה. במקביל, 35 בני משפחות דרוזים של הרוגים ופצועים בקרבות בסוריה, המתגוררים ברמת הגולן, יצאו לבקר את יקיריהם ולנחם את משפחות הקרבנות.

על פי החלטת השר ישי, המותנית באישור הדרגים הביטחוניים, מעבר קוניטרה ייפתח ביום שני הקרוב, ה-20 בפברואר. "מצאתי לנכון להיענות לבקשתם של נכבדי העדה הדרוזית ולפתוח את המעבר. כנציג ציבור אני רואה בכך זכות לעמוד לרשות כל העדות והזרמים בחברה הישראלית", אמר.

הסטודנטים פנו בימים האחרונים למשרד הפנים, באמצעות ההנהגה הרוחנית של הדרוזים בגולן, בבקשה לשוב לישראל עוד לפני שסיימו את לימודיהם. ישי מתכוון לבחון את האפשרות לשלב את הסטודנטים במוסדות להשכלה גבוהה בישראל, כדי שיוכלו להשלים את לימודיהם בארץ. "במידה שהמצב הפוליטי-ביטחוני בסוריה יישאר ללא שינוי, בכוונתי לפעול מול משרד החינוך והמשרד לפיתוח הנגב והגליל, למציאת פתרון עבור אותם סטודנטים דרוזים שהגיעו ארצה ואין באפשרותם לחזור לסוריה", אמר ישי.

מעבר קונטרהצילום: ירון קמינסקי

בסוריה לומדים כיום בסך הכל 245 סטודנטים דרוזים תושבי רמת הגולן ובמשרד נערכים לאפשרות שסטודנטים נוספים יבקשו לעזוב את לימודיהם ולחזור לארץ בתקופה הקרובה. "כל מי שרוצה לחזור לארץ יוכל לעשות זאת. לא כל מי שביקש לחזור מעוניין גם להמשיך את הלימודים בישראל, אבל אנחנו בוחנים את האפשרות לאפשר לסטודנטים שביקשו זאת להשלים את לימודיהם כאן", הבהירו היום גורמים במשרד הפנים.

היום התייחס ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לטבח שמבצע בשאר אסד בבני עמו. בנאום שנשא במליאת הכנסת אמר נתניהו, בין היתר, כי מדובר ב: "טבח נפשע בסוריה. כל יום גובה עשרות ולפעמים מאות אנשים חפים מפשע. במרחק לא רב משם אנחנו שומעים את ההצהרות הרצחניות של מנהיגי איראן". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ